Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Kolejne medale Mistrzostw Makroregionu.

Mistrzostwa Makroregionu Centralnego Młodzików w Kolarstwie Szosowym - jazda indywidualna i dwójkami na czas Bratoszewice 21.09.2019.
Jadza indywidualna na czas: Ania Lipieta złoto!
Jazda dwójkami na czas:
Ania Lipieta-Julka Pietrzak złoto! Natalia Pietrzak-Julka Bienias srebro!
W kategorii młodzików w jeździe indywidualnej na czas Igor Augustyniak wykręcił IV czas.
Więcej zdjęć na naszym Fanpage na facebook

Podium w Prudniku

Także Prudnik okazał się łaskawy dla naszych zawodników.  Ania Lipieta po raz drugi w ten weekend staje na, tym razem najniższym, stopniu podium, a Klaudia Piśniak jest 8 w kat. młodziczek.

W młodzikach startowali Augustyniak Igor i Piotr Kuś uplasowali się odpowiednio na miejscach 8 i 13. Wśród juniorów młodszych Jakub Drab był 7.

Wspaniała niedziela w Pabianicach!

Juniorka Dominika Włodarczyk wygrywa zmagania w swojej kategorii, Sandra Bralińska przecina kreskę jako 9 zawodniczka.

Anna Lipieta zajmuje drugie miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Mikroregionu! Klaudia Piśniak jest 5, Julia Pietrzak 6, Natalia Pietrzak 8, a Julia Bienias 9.

Nasi młodzicy kończą zawody w peletonie.

Adam Kuś (BDC Hurom Development) finiszuje jako 4 orlik, a Karol Kuklewicz (Scott Chrobry Głogów) jest 6.

Wychowanek MLKS z medalem MP

Podczas niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego Karol Kuklewicz obecnie zawodnik Chrobry Głogów wywalczył brązowy medal.
Drugi z "naszych" zawodników, ścigający się na codzień w Team Hurom, Adam Kuś ukończył zmagania na 11 pozycji.
Obu serdecznie Gratulujemy!

Puchar Polski w Zamościu

Puchar polski zamosc zdjecie dekoracja

Za nami kolejny pracowity weekend. Tym razem nasi zawodnicy rywalizowali na Pucharze Polski w Zamościu. Podczas indywidualnej jazdy na czas zarówno Dominika Włodarczyk w juniorkach, jak i Anna Lipieta w młodziczkach wyjechały 9 czas. Natomiast podczas wyścigu ze startu wspólnego wszyscy nasi zawodnicy zameldowali się w TOP20:

Mistrzostwa Makroregionu w MTB

W sobotę ekipa młodzików przesiadła się na rowery górskie i startowała w Mistrzostwach Makroregionu mtb (łódzkie ,śląskie,małopolski,kieleckie).
Organizatorzy wyznaczyli wymagającą trasę ścieżkami malowniczego kamieniołomu w Ogrodzieńcu.
 W wyścigu młodziczek najlepiej z wieluńskiej ekipy wypadła Ania Lipieta, która rywalizację zakończyła  na 14 miejscu, 16 linię mety przekroczyła Klaudia Piśniak, 18 była Julia Pietrzak a 19 Natalia Pietrzak.
W wyścigu młodzików 21 lokatę wywalczył Piotr Kuś, jako 36 zawodnik linię mety przekroczył Igor Augustyniak .
Sobotnie zmagania młodych "górali" zakończył bardzo widowiskowy wyścig sztafet. Zawodnicy z poszczególnych klubów dobrani w pary mieli do przejechania naprzemiennie 4 rundy po 2000 m. Dobry występ w tym wyścigu zaliczyła sztafeta Lipieta Anna/Piotr Kuś, która pomimo kilku upadków, wywalczyła 8 lokatę. Druga sztafeta Klaudia Piśniak/Igor Augustyniak zakończyła wyścig na 11 pozycji.

Klasyk w Debiu

W niedzielę juniorzy i juniorzy młodsi wystartowali w pod opolskim Dębiu gdzie został rozegrany coroczny wyścig klasyczny.
W tych zmaganiach najlepszym z wieluńskiej ekipy okazał się junior Mateusz Włodarczyk, który uczestniczył w kilku ucieczkach z peletonu, ostatecznie linię mety przekroczył na 17 pozycji.
Do udanych nie zaliczą tego startu nasi juniorzy młodsi, którzy nie zdołali ukończyć zmagań.

Zwycięstwo w Strzelcach Krajeńskich!

Strzelce Krajeńskie były organizatorem 1 serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym.
Na 80 km trasie wyścigu Elity Kobiet pomimo kłopotów sprzętowych (zniszczone tylne koło) i pogoni za czołówkom świetnie poradziła sobie nasza Juniorka Dominika Włodarczyk.

Czytaj dalej

Sandra Bralińska druga w Jelczu-Laskowicach.

Sandra Bralińska druga w Kryterium o Puchar Burmistrza Jelcza-Laskowice. Sandra w pięknym stylu odskoczyła od zasadniczej grupy, później kontynuowała już swoją ucieczkę w pięcioosobowej grupie. Ostatecznie finiszowała na 2 miejscu w kategorii Juniorka (w wyścigu elity kobiet była 5). W wyścigu młodziczek Ania Lipieta ukończyła zmagania na 6 miejscu.

Finał Pucharu Polski

W niedzielę kolarze MLKS Wieluń startowali w Finale Pucharu Polski. Najlepiej z naszych zawodników poradziła sobie Dominika Włodarczyk która w kategorii Juniorka po sprincie z dużego peletonu wywalczyła 3 pozycje, Sandra Bralińska ukończyła zmagania na 12 miejscu. W pozostałych wyścigach młodziczka Anna Lipieta 16 miejsce, Julia Pietrzak 25 ,Natalia Pietrzak 35. Młodzik Piotr Kuś finiszował na 20 pozycji. Juniorzy młodsi Jakub Drab i Dawid Duchnik po aktywnej jeździe finiszowali w głównym peletonie na dalszych pozycjach.

Wyśmienity występ w Imielinie

Do bardzo udanych będziemy mogli zaliczyć miniony weekend.  W sobotę odbyły się zmagania podczas kryterium w Imielinie, w którym z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi zawodnicy, oraz byli wychowankowie.

Ania Lipieta wygrywa, a jej koleżanka klubowa Klaudia Piśniak szósta w kategorii młodziczek. Sandra Bralińska trzecia w wyścigu juniorek, Marta Glapa  kończy zmagania na najmniej lubianym 4 miejscu.

Nasi wychowankowie Adam Kuś drugi a Karol Kuklewicz 5 w kategorii U23.

Pszczyna z lokatami na podium.

Nasi zawodnicy, po znakomitych w ich wykonaniu Mistrzostwach Polski nie zwalniają tempa. Pomimo walki w okrojonym składzie, wieluńscy kolarze trzykrotnie stanęli na podium. Juniorka Dominika Włodarczyk wygrała wyścig w swojej kategorii i dołożyła do tego jeszcze 3 miejsce wśród Elity Kobiet. Nasz były zawodnik ściągający się w tym roku w barwach zawodowej grupy kolarskiej Hurom BDC Development - Adam Kuś był 3 w kategorii Orlik. Gratulacje!

Dominika zwycięża w Częstochowie

Dominika Włodarczyk pierwsza na Jasnej Górze. Nasi zawodnicy ścigali się dziś w 47. Grand Prix Częstochowy. W kategorii kobiet zwyciężyła Dominika Włodarczyk, a jej młodsza koleżanka klubowa Klaudia Piśniak wśród młodziczek uplasowała się na bardzo dobrym 10 miejscu. Dobry występ zaliczył również Piotrek Kuś, który przejechał linię mety jako 12 z młodzików.

Kryterium w Kędzierzynie-Koźlu

Starsza część ekipy MLKS Wieluń odwiedziła w sobotę Kędzierzyn-Koźle, gdzie ścigała się w kryterium ulicznym.

Bardzo dobrze w tym wyścigu wypadły nasze juniorki. Wyścig wygrała Dominika Włodarczyk, Druga była Sandra Bralińska, a podium uzupełniła Marta Galpa.
W kategorii junior Mateusz Włodarczyk wywalczył 3 miejsce.

Wychowankowie MLKS na podium

Niedzielne zmagania to bardzo dobry występ wychowanków wieluńskiego klubu.
W wyścigu Vysegrad Grand Prix Poland rozgrywanym u podnóża Ślęży świetnie wypadł Karol Kuklewicz. Reprezentant Chrobry-Głogów na ulicach Sobótki zwyciężył w kategorii u-23. W wyścigu elity Karol zajął 9 lokatę.
Natomiast Adam Kuś triumfował w kategorii u-23 podczas wyścigu w Dębiu. Zawodnik Hurom-BDC team w wyścigu elity przekroczył linię mety na 2 pozycji przegrywając nieznacznie na finiszu z Adrianem Banaszkiem z ekipy Voster- Team.

Podium w Sobótce.

Dominika Włodarczyk na podium podczas inauguracji sezonu.
Wielkie ściganie u podnóża Ślęży rozpoczęło na dobre sezon kolarski w Polsce. W Sobótce stanęło na starcie łącznie 1505 zawodników.