Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Dziewczęta ścigały się w Dąbkach i Jarosławcu

kolarki nad morzem 1
Drużyna naszych juniorek wraz z trenerem Michałem Kusiem udała się na wybrzeże, by oddać się urokom plażowania i błogiemu lenistwu przy akompaniamencie szumiących fal Bałtyku… A tak serio jedynym dźwiękiem, którym dziewczyny mogły się napawać był ten jedyny w swoim rodzaju świst rozpędzonego peletonu. Nasze reprezentantki ścigały się bowiem w XXIV Pucharze Polski w Kolarstwie Kobiet oraz Mistrzostwach Polski Zrzeszenie LZS w Kolarstwie Szosowym Kobiet, które miały miejsce w nadmorskich Dąbkach i Jarosławcu.
W sobotę w jeździe indywidualnej na czas Paulina Lipieta zajęła bardzo dobre 11 miejsce w kat. juniorek młodszych, w tej samej kategorii Zosia Glinka uplasowała się na 18 miejscu, a Zosia Konopa była 29. W kategorii juniorek Julia Pietrzak 22, Anna Lipieta 23, Klaudia Piśniak 26.
W niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 98 km w kategorii juniorek Ania Lipieta była 11, Julia Pietrzak 28 a Klaudia Piśniak nie ukończyła wyścigu z powodu defektu sprzętu.
Juniorki młodsze miały do pokonania 56 km, Paulina Lipieta była12, Zosia Glinka 25 a Zosia Konopa uczestniczyła w kraksie, która uniemożliwiła jej kontynuację wyścigu. Czekamy na następne starty.