Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Puchar Polski w Zamościu

- dobry występ naszych zawodników w silnie obsadzonym wyścigu.
Najlepiej z naszych kolarzy wypadała Sandra Bralińska, która w wyścigu za startu wspólnego Kobiet Open wywalczyła wysokie 10 miejsce, jednocześnie wywalczyła trzecie miejsce wśród Orliczek.
W wyścigu Juniorów na 100-kilometrowej trasie Szymon Ptak wywalczył 48 lokatę.
W najliczniej obsadzonym wyścigu Juniorów Młodszych (150 zawodników na starcie) bardzo dobrze poradził sobie Piotr Kuś, który na mecie zameldował się na 25 pozycji, tym samym wywalczył sobie awans i prawo startu w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.
W wyścigu Juniorek młodszych, w którym startowały aż cztery nasze zawodniczki ( A.Lipieta, J.Pietrzak, K.Piśniak, N.Pietrzak) na dość ostrym zjeździe doszło do dużej kraksy, niestety z udziałem naszych zawodniczek.
Pomimo stłuczeń i dużych obtarć Julia Pietrzak zameldowała się na mecie na punktowanym 15 miejscu a tuż za nią finiszowała Anna Lipieta.
W wyścigu młodziczek na wysokiej 13 pozycji została sklasyfikowana Paulina Lipieta, a w kategorii młodzik 15 miejsce wywalczył Dawid Kolebacz .
Natomiast w jeździe indywidualnej na czas juniorek młodszych najlepiej z naszych zawodniczek poradziła sobie Klaudia Piśniak, w kategorii młodziczek Joanna Głowienkowska uzyskała bardzo dobre 15 miejsce.
Ciekawostka! W jeździe indywidualnej na czas nasi młodzicy Dawid Kolebacz i Dawid Żółtaszek na 5-kilometrowej trasie „wykręcili” identyczny czas przejazdu. Dopiero setne sekundy rozstrzygnęły pojedynek na korzyść tego pierwszego.

Zgrupowanie zimowe

Zgrupowanie zimowe 2021 w Karkonoszach rozpoczęte. l

W miniony weekend kolarze MLKS Wieluń ścigali się w Szosowym Pucharze Polski rozgrywanym w Zamościu.
W sobotniej jeździe indywidualnej na czas najwyżej z naszych podopiecznych została sklasyfikowana Młodziczka Klaudia Piśniak która wykręciła 9 rezultat (tracąc do podium 22 sekund). Miejsca pozostałych młodziczek 11 Julia Pietrzak ,16 Natalia Pietrzak i 25 Joanna Głowienkowska. W gronie Juniorek młodszych Ania Lipieta uzyskała 43 czas. Juniorzy młodsi Piotr Kuś zajął 86 pozycja a Igor Augustyniak 112 . Niestety startujący w wyścigu Juniorów Jakub Drab z powodu defektu roweru został sklasyfikowany w końcówce stawki.
Z bardzo dobrej strony w walce z czasem zaprezentowała się Sandra Bralińska która w wyścigu kobiet U23 wywalczyła 11 miejsce .  18 czas uzyskała Marta Glapa.
Niedziela to wyścigi ze startu wspólnego.Na bardzo wymagającej pagórkowatej trasie  świetnie poradziła sobie młodziczka Julia Pietrzak która finiszował na 5 pozycji . Pozostałe młodziczki uplasowały się na dalszych pozycjach w zasadniczym peletonie.   32 miejsce w wyścigu juniorek młodszych wywalczyła  Ania Lipieta .
Juniorzy młodsi Piotr Kuś był 90 a Igor Augustyniak ukończyli zmagania na 112 miejscu.
W gronie juniorów Mateusz Włodarczyk finiszował 49 , Dawid Duchnik 71.
W wyścigu kobiet które miały do przejechania 80km  nasza zawodniczka Sandra Bralińsak w kategorii U23 wywalczyła bardzo dobrą  7 lokatę .Marta Glapa ukończyła zmagania na 22 pozycji. zam1

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Tor Arena Pruszków 26.08.2020

Klaudia Piśniak i Julia Pietrzak z brązowymi medalami w sprincie drużynowym. 🥉
Druga para MLKS Natalia Pietrzak i Paulina Lipieta przyjechały na metę z 7 czasem.
Również w pozostałych konkurencjach torowych nasi młodzicy spisali się bardzo dobrze.
W bardzo trudnym wyścigu punktowym 5 miejsce wywalczyła Julia Pietrzak a jej siostra Natalia była 7, Joanna Głowienkowska 13.
W tej samej konkurencji wśród chłopców Dawid Żołtaszek był 13 a Dawid Kolebacz 20.

Sezon rozpoczęty. Jest podium!

Nasi kolarze reprezentowali Wieluń w dwuetapowym wyścigu kolarskim o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w Modlinie. Najlepiej z naszych zawodników poradziła sobie Sandra Bralińska, która w kategorii elita kobiet w klasyfikacji generalnej wywalczyła drugie miejsce.
W pozostałych kategoriach wiekowych bardzo dobrze pojechała młodziczka Julia Pietrzak. Po pierwszym etapie sklasyfikowana była na 4 miejscu. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęła 6 lokatę. Pozostali nasi zawodnicy ukończyli wyścigi w zasadniczej grupie.