napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

V niepodległościowy maraton MTB w Wieruszowie

Już po raz piąty Święto Niepodległości uczczono w Wieruszowie jazdą na rowerze.

 Na starcie zameldowało się ponad 180 uczestników. Wyścig podzielono na 2 starty:  start młodszych kategorii wiekowych,  oraz start główny. W młodszej grupie wiekowej, na 8 kilometrowej trasie wyśmienicie spisała się Sandra Bralińska zajmując pierwsze miejsce. Wśród chłopców na 3 stopniu pudła stanął Mateusz Kotala.

Dzięki elektronicznemu systemowi pomiaru czasu jednocześnie wystartować mogli pozostali uczesnicy Maratonu.  W kategorii Kobiety Open mieliśmy tylko jedną reprezentantke - Martę Jajczak.  Marta od początku jechała ambitnie, starając się trzymać koło męskiej części wyścigu. Pozwoliło jej to zajać bardzo dobre 4 miejsce.

W kategorii MJ wystartowała dwójka naszych reprezentantów: Adam Kuś i Damian Włodarczyk. Kolarze mieli do pokonania 3 okrążenia czyli łączny dydsans 45km.  Już na samym początku zostało narzucone bardzo mocne tempo. Po pierwszym okrążeniu na czele wyścigu znajdowała się 6-scio osobowa grupka, dajej z ok minutą straty jechała trójka zawodników w tym Adam. Sytuacja nie zmieniała się przez następne 20 km. Na ok 10 km przed metą Adama dopada kolarska "bomba" i odpada od jadącej z nim dwójki starszych zawodników.  Adam zwycięża w swojej kategorii z przewagą ośmiu minut nad drugim zawodnikiem. W klasyfikacji generalnej zajmuje dobre 17 miejsce.

Drugi z naszych reprezetnantów Damian Włodarczyk  postanowił od samego początku jechać swoim tempem. Dzięki temu zajmuje b. dobre 4 miejsce w swojej kategorii.