Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Kolejne medale Mistrzostw Makroregionu.

Mistrzostwa Makroregionu Centralnego Młodzików w Kolarstwie Szosowym - jazda indywidualna i dwójkami na czas Bratoszewice 21.09.2019.
Jadza indywidualna na czas: Ania Lipieta złoto!
Jazda dwójkami na czas:
Ania Lipieta-Julka Pietrzak złoto! Natalia Pietrzak-Julka Bienias srebro!
W kategorii młodzików w jeździe indywidualnej na czas Igor Augustyniak wykręcił IV czas.
Więcej zdjęć na naszym Fanpage na facebook

Podium w Prudniku

Także Prudnik okazał się łaskawy dla naszych zawodników.  Ania Lipieta po raz drugi w ten weekend staje na, tym razem najniższym, stopniu podium, a Klaudia Piśniak jest 8 w kat. młodziczek.

W młodzikach startowali Augustyniak Igor i Piotr Kuś uplasowali się odpowiednio na miejscach 8 i 13. Wśród juniorów młodszych Jakub Drab był 7.

Sandra Bralińska druga w Jelczu-Laskowicach.

Sandra Bralińska druga w Kryterium o Puchar Burmistrza Jelcza-Laskowice. Sandra w pięknym stylu odskoczyła od zasadniczej grupy, później kontynuowała już swoją ucieczkę w pięcioosobowej grupie. Ostatecznie finiszowała na 2 miejscu w kategorii Juniorka (w wyścigu elity kobiet była 5). W wyścigu młodziczek Ania Lipieta ukończyła zmagania na 6 miejscu.

Finał Pucharu Polski

W niedzielę kolarze MLKS Wieluń startowali w Finale Pucharu Polski. Najlepiej z naszych zawodników poradziła sobie Dominika Włodarczyk która w kategorii Juniorka po sprincie z dużego peletonu wywalczyła 3 pozycje, Sandra Bralińska ukończyła zmagania na 12 miejscu. W pozostałych wyścigach młodziczka Anna Lipieta 16 miejsce, Julia Pietrzak 25 ,Natalia Pietrzak 35. Młodzik Piotr Kuś finiszował na 20 pozycji. Juniorzy młodsi Jakub Drab i Dawid Duchnik po aktywnej jeździe finiszowali w głównym peletonie na dalszych pozycjach.

Wyśmienity występ w Imielinie

Do bardzo udanych będziemy mogli zaliczyć miniony weekend.  W sobotę odbyły się zmagania podczas kryterium w Imielinie, w którym z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi zawodnicy, oraz byli wychowankowie.

Ania Lipieta wygrywa, a jej koleżanka klubowa Klaudia Piśniak szósta w kategorii młodziczek. Sandra Bralińska trzecia w wyścigu juniorek, Marta Glapa  kończy zmagania na najmniej lubianym 4 miejscu.

Nasi wychowankowie Adam Kuś drugi a Karol Kuklewicz 5 w kategorii U23.