napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Puchar Polski w Zamościu

W miniony weekend kolarze MLKS Wieluń ścigali się w Szosowym Pucharze Polski rozgrywanym w Zamościu.
W sobotniej jeździe indywidualnej na czas najwyżej z naszych podopiecznych została sklasyfikowana Młodziczka Klaudia Piśniak która wykręciła 9 rezultat (tracąc do podium 22 sekund). Miejsca pozostałych młodziczek 11 Julia Pietrzak ,16 Natalia Pietrzak i 25 Joanna Głowienkowska. W gronie Juniorek młodszych Ania Lipieta uzyskała 43 czas. Juniorzy młodsi Piotr Kuś zajął 86 pozycja a Igor Augustyniak 112 . Niestety startujący w wyścigu Juniorów Jakub Drab z powodu defektu roweru został sklasyfikowany w końcówce stawki.
Z bardzo dobrej strony w walce z czasem zaprezentowała się Sandra Bralińska która w wyścigu kobiet U23 wywalczyła 11 miejsce .  18 czas uzyskała Marta Glapa.
Niedziela to wyścigi ze startu wspólnego.Na bardzo wymagającej pagórkowatej trasie  świetnie poradziła sobie młodziczka Julia Pietrzak która finiszował na 5 pozycji . Pozostałe młodziczki uplasowały się na dalszych pozycjach w zasadniczym peletonie.   32 miejsce w wyścigu juniorek młodszych wywalczyła  Ania Lipieta .
Juniorzy młodsi Piotr Kuś był 90 a Igor Augustyniak ukończyli zmagania na 112 miejscu.
W gronie juniorów Mateusz Włodarczyk finiszował 49 , Dawid Duchnik 71. 
W wyścigu kobiet które miały do przejechania 80km  nasza zawodniczka Sandra Bralińsak w kategorii U23 wywalczyła bardzo dobrą  7 lokatę .Marta Glapa ukończyła zmagania na 22 pozycji. zam1

Kolejne medale Mistrzostw Makroregionu.

Mistrzostwa Makroregionu Centralnego Młodzików w Kolarstwie Szosowym - jazda indywidualna i dwójkami na czas Bratoszewice 21.09.2019.
Jadza indywidualna na czas: Ania Lipieta złoto!
Jazda dwójkami na czas:
Ania Lipieta-Julka Pietrzak złoto! Natalia Pietrzak-Julka Bienias srebro!
W kategorii młodzików w jeździe indywidualnej na czas Igor Augustyniak wykręcił IV czas.
Więcej zdjęć na naszym Fanpage na facebook

Podium w Prudniku

Także Prudnik okazał się łaskawy dla naszych zawodników.  Ania Lipieta po raz drugi w ten weekend staje na, tym razem najniższym, stopniu podium, a Klaudia Piśniak jest 8 w kat. młodziczek.

W młodzikach startowali Augustyniak Igor i Piotr Kuś uplasowali się odpowiednio na miejscach 8 i 13. Wśród juniorów młodszych Jakub Drab był 7.

Sezon rozpoczęty. Jest podium!

Nasi kolarze reprezentowali Wieluń w dwuetapowym wyścigu kolarskim o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w Modlinie. Najlepiej z naszych zawodników poradziła sobie Sandra Bralińska, która w kategorii elita kobiet w klasyfikacji generalnej wywalczyła drugie miejsce.
W pozostałych kategoriach wiekowych bardzo dobrze pojechała młodziczka Julia Pietrzak. Po pierwszym etapie sklasyfikowana była na 4 miejscu. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęła 6 lokatę. Pozostali nasi zawodnicy ukończyli wyścigi w zasadniczej grupie.

Sandra Bralińska druga w Jelczu-Laskowicach.

Sandra Bralińska druga w Kryterium o Puchar Burmistrza Jelcza-Laskowice. Sandra w pięknym stylu odskoczyła od zasadniczej grupy, później kontynuowała już swoją ucieczkę w pięcioosobowej grupie. Ostatecznie finiszowała na 2 miejscu w kategorii Juniorka (w wyścigu elity kobiet była 5). W wyścigu młodziczek Ania Lipieta ukończyła zmagania na 6 miejscu.

Finał Pucharu Polski

W niedzielę kolarze MLKS Wieluń startowali w Finale Pucharu Polski. Najlepiej z naszych zawodników poradziła sobie Dominika Włodarczyk która w kategorii Juniorka po sprincie z dużego peletonu wywalczyła 3 pozycje, Sandra Bralińska ukończyła zmagania na 12 miejscu. W pozostałych wyścigach młodziczka Anna Lipieta 16 miejsce, Julia Pietrzak 25 ,Natalia Pietrzak 35. Młodzik Piotr Kuś finiszował na 20 pozycji. Juniorzy młodsi Jakub Drab i Dawid Duchnik po aktywnej jeździe finiszowali w głównym peletonie na dalszych pozycjach.

Wyśmienity występ w Imielinie

Do bardzo udanych będziemy mogli zaliczyć miniony weekend.  W sobotę odbyły się zmagania podczas kryterium w Imielinie, w którym z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi zawodnicy, oraz byli wychowankowie.

Ania Lipieta wygrywa, a jej koleżanka klubowa Klaudia Piśniak szósta w kategorii młodziczek. Sandra Bralińska trzecia w wyścigu juniorek, Marta Glapa  kończy zmagania na najmniej lubianym 4 miejscu.

Nasi wychowankowie Adam Kuś drugi a Karol Kuklewicz 5 w kategorii U23.