napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Wspaniała niedziela w Pabianicach!

Juniorka Dominika Włodarczyk wygrywa zmagania w swojej kategorii, Sandra Bralińska przecina kreskę jako 9 zawodniczka.

Anna Lipieta zajmuje drugie miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Mikroregionu! Klaudia Piśniak jest 5, Julia Pietrzak 6, Natalia Pietrzak 8, a Julia Bienias 9.

Nasi młodzicy kończą zawody w peletonie.

Adam Kuś (BDC Hurom Development) finiszuje jako 4 orlik, a Karol Kuklewicz (Scott Chrobry Głogów) jest 6.

Wychowanek MLKS z medalem MP

Podczas niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego Karol Kuklewicz obecnie zawodnik Chrobry Głogów wywalczył brązowy medal.
Drugi z "naszych" zawodników, ścigający się na codzień w Team Hurom, Adam Kuś ukończył zmagania na 11 pozycji. 
Obu serdecznie Gratulujemy!

Puchar Polski w Zamościu

Puchar polski zamosc zdjecie dekoracja

Za nami kolejny pracowity weekend. Tym razem nasi zawodnicy rywalizowali na Pucharze Polski w Zamościu. Podczas indywidualnej jazdy na czas zarówno Dominika Włodarczyk w juniorkach, jak i Anna Lipieta w młodziczkach wyjechały 9 czas. Natomiast podczas wyścigu ze startu wspólnego wszyscy nasi zawodnicy zameldowali się w TOP20:
Młodziczki: 
5 - Anna Lipieta
15 - Klaudia Piśniak
18 - Julia Pietrzak
Młodzicy:
12 - Piotr Kuś
Juniorki:
4 - Dominika Włodarczyk
16 - Sandra Bralińska 
Junior: 
9 - Mateusz Włodarczyk

Mistrzostwa Makroregionu w MTB

W sobotę ekipa młodzików przesiadła się na rowery górskie i startowała w Mistrzostwach Makroregionu mtb (łódzkie ,śląskie,małopolski,kieleckie).
Organizatorzy wyznaczyli wymagającą trasę ścieżkami malowniczego kamieniołomu w Ogrodzieńcu.
 W wyścigu młodziczek najlepiej z wieluńskiej ekipy wypadła Ania Lipieta, która rywalizację zakończyła  na 14 miejscu, 16 linię mety przekroczyła Klaudia Piśniak, 18 była Julia Pietrzak a 19 Natalia Pietrzak.
W wyścigu młodzików 21 lokatę wywalczył Piotr Kuś, jako 36 zawodnik linię mety przekroczył Igor Augustyniak .
Sobotnie zmagania młodych "górali" zakończył bardzo widowiskowy wyścig sztafet. Zawodnicy z poszczególnych klubów dobrani w pary mieli do przejechania naprzemiennie 4 rundy po 2000 m. Dobry występ w tym wyścigu zaliczyła sztafeta Lipieta Anna/Piotr Kuś, która pomimo kilku upadków, wywalczyła 8 lokatę. Druga sztafeta Klaudia Piśniak/Igor Augustyniak zakończyła wyścig na 11 pozycji.

Pszczyna z lokatami na podium.

Nasi zawodnicy, po znakomitych w ich wykonaniu Mistrzostwach Polski nie zwalniają tempa. Pomimo walki w okrojonym składzie, wieluńscy kolarze trzykrotnie stanęli na podium. Juniorka Dominika Włodarczyk wygrała wyścig w swojej kategorii i dołożyła do tego jeszcze 3 miejsce wśród Elity Kobiet. Nasz były zawodnik ściągający się w tym roku w barwach zawodowej grupy kolarskiej Hurom BDC Development - Adam Kuś był 3 w kategorii Orlik. Gratulacje!

Dominika zwycięża w Częstochowie

Dominika Włodarczyk pierwsza na Jasnej Górze. Nasi zawodnicy ścigali się dziś w 47. Grand Prix Częstochowy. W kategorii kobiet zwyciężyła Dominika Włodarczyk, a jej młodsza koleżanka klubowa Klaudia Piśniak wśród młodziczek uplasowała się na bardzo dobrym 10 miejscu. Dobry występ zaliczył również Piotrek Kuś, który przejechał linię mety jako 12 z młodzików.

Kryterium w Kędzierzynie-Koźlu

Starsza część ekipy MLKS Wieluń odwiedziła w sobotę Kędzierzyn-Koźle, gdzie ścigała się w kryterium ulicznym.

Bardzo dobrze w tym wyścigu wypadły nasze juniorki. Wyścig wygrała Dominika Włodarczyk, Druga była Sandra Bralińska, a podium uzupełniła Marta Galpa.
W kategorii junior Mateusz Włodarczyk wywalczył 3 miejsce.