Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Puchar Polski w Zamościu

W miniony weekend kolarze MLKS Wieluń ścigali się w Szosowym Pucharze Polski rozgrywanym w Zamościu.
W sobotniej jeździe indywidualnej na czas najwyżej z naszych podopiecznych została sklasyfikowana Młodziczka Klaudia Piśniak która wykręciła 9 rezultat (tracąc do podium 22 sekund). Miejsca pozostałych młodziczek 11 Julia Pietrzak ,16 Natalia Pietrzak i 25 Joanna Głowienkowska. W gronie Juniorek młodszych Ania Lipieta uzyskała 43 czas. Juniorzy młodsi Piotr Kuś zajął 86 pozycja a Igor Augustyniak 112 . Niestety startujący w wyścigu Juniorów Jakub Drab z powodu defektu roweru został sklasyfikowany w końcówce stawki.
Z bardzo dobrej strony w walce z czasem zaprezentowała się Sandra Bralińska która w wyścigu kobiet U23 wywalczyła 11 miejsce .  18 czas uzyskała Marta Glapa.
Niedziela to wyścigi ze startu wspólnego.Na bardzo wymagającej pagórkowatej trasie  świetnie poradziła sobie młodziczka Julia Pietrzak która finiszował na 5 pozycji . Pozostałe młodziczki uplasowały się na dalszych pozycjach w zasadniczym peletonie.   32 miejsce w wyścigu juniorek młodszych wywalczyła  Ania Lipieta .
Juniorzy młodsi Piotr Kuś był 90 a Igor Augustyniak ukończyli zmagania na 112 miejscu.
W gronie juniorów Mateusz Włodarczyk finiszował 49 , Dawid Duchnik 71.
W wyścigu kobiet które miały do przejechania 80km  nasza zawodniczka Sandra Bralińsak w kategorii U23 wywalczyła bardzo dobrą  7 lokatę .Marta Glapa ukończyła zmagania na 22 pozycji. zam1