napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Puchar Polski w Zamościu

- dobry występ naszych zawodników w silnie obsadzonym wyścigu.
Najlepiej z naszych kolarzy wypadała Sandra Bralińska, która w wyścigu za startu wspólnego Kobiet Open wywalczyła wysokie 10 miejsce, jednocześnie wywalczyła trzecie miejsce wśród Orliczek.
W wyścigu Juniorów na 100-kilometrowej trasie Szymon Ptak wywalczył 48 lokatę.
W najliczniej obsadzonym wyścigu Juniorów Młodszych (150 zawodników na starcie) bardzo dobrze poradził sobie Piotr Kuś, który na mecie zameldował się na 25 pozycji, tym samym wywalczył sobie awans i prawo startu w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.
W wyścigu Juniorek młodszych, w którym startowały aż cztery nasze zawodniczki ( A.Lipieta, J.Pietrzak, K.Piśniak, N.Pietrzak) na dość ostrym zjeździe doszło do dużej kraksy, niestety z udziałem naszych zawodniczek.
Pomimo stłuczeń i dużych obtarć Julia Pietrzak zameldowała się na mecie na punktowanym 15 miejscu a tuż za nią finiszowała Anna Lipieta.
W wyścigu młodziczek na wysokiej 13 pozycji została sklasyfikowana Paulina Lipieta, a w kategorii młodzik 15 miejsce wywalczył Dawid Kolebacz .
Natomiast w jeździe indywidualnej na czas juniorek młodszych najlepiej z naszych zawodniczek poradziła sobie Klaudia Piśniak, w kategorii młodziczek Joanna Głowienkowska uzyskała bardzo dobre 15 miejsce.
Ciekawostka! W jeździe indywidualnej na czas nasi młodzicy Dawid Kolebacz i Dawid Żółtaszek na 5-kilometrowej trasie „wykręcili” identyczny czas przejazdu. Dopiero setne sekundy rozstrzygnęły pojedynek na korzyść tego pierwszego.