napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Wyścig przełajowy w Krnov (Rep. Czeska)

​W miniona sobotę wieluńscy kolarze wzięli udział w przełajowym wyścigu kolarskm w mieście Krnov w Republice Czeskiej.

Był to pierwszy od kilku lat zagraniczny start kolarzy, więc zawodnicy byli ciekawi jak to "będzie", zwłaszcza, że Czesi są doskonałymi przełajowcami. Gospodarze przygotowali bardzo ciekawą trasę, wymagającą doskonałej techniki.
Pogoda była wręcz letnia i zapowiadało się "wielkie " ściganie. I tak też się stało. Jako pierwszy na trasie walczył żak Sebastian Muszalski. Nasz zawodnik walczył do końca i na mecie o grubość opony wyścignął jeszcze rywala. Ostatecznie zajął 7 lokatę.
Po żakach do ścigania przystąpiły nasze zawodniczki Agnieszka Marciniak, Sandra Bralińska i Dominika Włodarczyk. Razem z młodziczkami wystartowały juniorki młodsze z naszą Martą Jajczak. Wśród młodziczek triumfowała Sandra Bralińska przed Dominiką Włodarczyk. Trzecią lokatę wywalczyła Agnieszka Marciniak.
Walka w kategorii juniorek młodszych toczyła się do ostatnich metrów. Początek zmagań nie był udany dla Marty, nasza zawodniczka została wyprzedzona przez dwie rywalki z Czech. "Jajko" nie dała jednak za wygraną i powoli ale systematycznie goniła rywalki. W połowie ostatniego okrążenia wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do mety. Drugą lokatę zajęła Haláková Nela z ACS Drak Vrbno, a trzecią Prejdová Marie z SK Jiří Team Ostrava
Podobnie jak tydzień wcześniej mocno walczył na trasie Adam Kuś , nasz junior młodszy. Adam ostatecznie zajął trzecie miejsce, z niewielką stratą do drugiego zawodnika. Zwyciężył Kmínek Vojtěch z ACS Drak Vrbno przed swoim klubowym kolegą Roháček Jakub.
Kolejni na starcie stanęli nasi juniorzy Karol Kuklewicz i Damian Włodarczyk. Karol po starcie objął prowadzenie, niestety wywrócił się i mocno poobdzierał. Karol mimo to kontynuował ściganie i ostatecznie po bardzo fajnej walce zajął 4 lokatę. W tej kategorii zwyciężył Šedivý Jakub z Kola BBM przed Wágner Jakub z Mapei Cyklo Kaňkovský ,i Laštůvka David z Cykloteam Kolárna. Damian Włodarczyk wywalczył 6 miejsce.

P1070743
P1070760
P1070768
P1070783
P1070788
P1070799
P1070806
P1070818
P1070846
P1070872
P1070880
P1070905
P1070946
P1070952
P1070960