napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Lubartów Puchar Polski - XI seria. Piotr Kuś na podium!

363422566 671233675033132 3686958182559220635 nW rozgrywanym na Lubelszczyźnie dwudniowym wyścigu uczestniczyło trzech naszych zawodników: Piotr Kuś, Hubert Stryczek i Adrian Niewiadomski. W sobotę został rozegrany wyścig indywidualny na czas, w którym Piotrek Kuś zajął 4 miejsce, do podium zabrakło mu 18 s. W niedzielę na 130-kilometrowej trasie został rozegrany wyścig ze startu wspólnego. Nie zabrakło tu spektakularnych zwrotów akcji - nie tylko ze względów sportowych, ale także z powodu gwałtownych zmian pogody. Kolarze wystartowali w 30-stopniowym upale. Nasz zawodnik Hubert Stryczek uczestniczył przez blisko 40 km w trzyosobowej ucieczce, która niestety została wchłonięta przez peleton. Następnie pięcioosobowa grupa kolarzy wraz z drugim naszym zawodnikiem Piotrkiem Kusiem odskoczyła od zasadniczej grupy, uzyskując dużą przewagę. Na 20 km przed metą nastąpiło oberwanie chmury, które jednak nie zatrzymało ucieczki. Piotr Kuś ostatecznie finiszował na 3 miejscu w kategorii juniorów. Gratulacje!