napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Wyścig kolarski w Kłomnicach

W ostatnią niedzielę kolarze MLKS Wieluń wzięli udział w I serii wyścigów o Puchar Polski. Dla naszych zawodników było to pierwszy start w sezonie...

 Na starcie stanęło około 600 zawodników z całego kraju, od morza aż po góry. Trasa zawodów była trudna technicznie, kilka ostrych i wąskich zakrętów spowodowało bardzo dużą liczbę kraks. Na szczęście naszym zawodnikom udało się ich uniknąć.

Najlepiej spośród naszych kolarzy spisał się Karol Kuklewicz startujący w kategorii juniorów młodszych. Cały wyścig jechał aktywnie z przodu stawki , co ostatecznie pozwoliło mu zająć wysokie 9 miejsce na około 160 startujących. Dzięki temu Karol już zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Polski. Drugi nasz junior młodszy Norbert Budzyna zajął dalsze miejsce , ale jechał bardzo ambitnie.
W kategorii młodzików doskonale spisał się Adam Kuś, zajmując na mecie wysokie 5 miejsce.
W kategorii młodziczek 10 miejsce zajęła Marta Jajczak a 15 Julka Fajerska, dla której był to pierwszy start na szosie.
Ambitnie jechali również nasi juniorzy Marcin Węclewski oraz Piotrek Marczewski. Marcin ukończył wyścig w czołowej grupie, Piotrek na przedostatnim okrążeniu osłabł. Z jego występu trenerzy są jednak zadowoleni, to był jego pierwszy wyścig.
Podsumowując , zawodnicy MLKS Wieluń miło zaskoczyli szkoleniowców, co daje nadzieję, że w sezonie 2013 będzie o nich głośno.