Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

XI Międzynarodowy Etapowy Wyścig Kolarski "Szlakami Jury"

W miniony weekend nasi zawodnicy i zawodniczki wzięli udział w  XI Międzynarodowym Etapowym Wyścigu Kolarskim "Szlakami Jury" upamiętniającym dokonania gen. Jerzego Ziętka.

Dzień pierwszy to jazda indywidualna na czas na dystansie 8 km. Aura nie sprzyjała kolarzom. Było dość zimno, dodatkowo część startujących swoje zmagania toczyła w strugach ulewnego deszczu, który przy prędkościach ok 70km/h rozwijanych  na zjeździe na pewno nie ułatwiał im zadania.

Najlepiej z naszych spisali się Adam Kuś (26m.) oraz Karol Kuklewicz (32m.)

Dzień drugi to Kryterium uliczne w m. Szczekociny. Dla młodziczek i młodzików wyścig rozegrany został "na kreskę" czyli zwycięzcą był zawodnik, który jako pierwszy minie linię mety na ostatnim okrążeniu. Dla juniorów młodszych i juniorów wyścig rozgrywany był jako standardowe punktowane kryterium, oraz wyścig na kreskę, decydujący o zwycięstwie w drugim etapie zawodów.

Tutaj najlepiej spisały się nasze młodziczki, gdzie po fascynującym finiszu drugie miejsce zajęła Agnieszka Marciniak a tuż za nią przyjechała Marta Glapa i Sandra Bralińska (zajmując chyba najmniej lubiane przez zawodnika 4 miejsce).

Wśród młodzików, pierwsze miejsce zajął nasz kolega z Pajęczna Czarek Bzdak. Nasza juniorka młodsza Marta Jajczak, oraz młodzik Michał Wieczorek zakończyli swój start w głównej grupie.

Adam Kuś, dla którego był to 2 z 3 etapów jechał bardzo aktywnie. Razem z dwójka innych zawodników próbował odjechać, niestety po 2 okrążeniach ucieczka została "skasowana" i Adam wpadł na metę razem z główną grupą. Zajmując po tym etapie 21 miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi z naszych juniorów młodszych tuż za linią startu "wyskoczył" z pedałów i nie zdołał już dogonić grupy. Został wycofany na kilka okrążeń przed końcem wyścigu.

Największego pecha miał  junior Karol Kuklewicz. Na ostatnim okrążeniu przed metą zawodnikowi przed Karolem "śliznęło" się koło i wywrócił naszego reprezentanta. Nic poważnego mu się nie stało, niestety nie było już szans na zajęcie dobrego miejsca w rywalizacji.

Na ostatnim niedzielnym etapie nasz klub reprezentował jedynie jeden zawodnik Adam. Od startu nie brakowało prób ataków poszczególnych zawodników, dopiero na 20 kilometrów do mety uformowała sie 4 osobowa  ucieczka w której znalazł się Adam, niestety po dłuszym czasie ucieczka ta została skasowana. Do mety po kontrataku dojechało dwóch zawodników Mostostalu Puławy, a nasz zawodnik finiszował w grupie na miejscu 19 co dało w efekcie 20 miejsce w klasyfikacji generalnej.