Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Eliminacje OSM Ostrzyca

Zawodnicy MLKS Wieluń awansowali do finału Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w kolarstwie górskim MTB.

Juniorka młodsza Marta Jajczak oraz Junior młodszy Adam Kuś wywalczyli prawo startu w finałowym wyścigu o Mistrzostwo Polski w kolarstwie górskim.
Choć nie było łatwo bo nasi zawodnicy starują pierwszy sezon w tej kategorii wiekowej a prawo startu w finałowym wyścigu ma tylko 20 juniorek młodszych i 40 juniorów młodszych z całego kraju.
Nasi zawodnicy ambitnie walczyli o punktu w kolejnych wyścigach eliminacyjnych w Leżajsku, Zielonej Górze oraz Ostrzycy.
W ostatnim wyścigu rozgrywanym w minioną sobotę pod Kartuzami na bardzo ciężkiej technicznie trasie przy temp. 30 stopni Marta po morderczych zmaganiach z rywalkami i upałem wywalczyła wysokie 9 miejsce.

W gronie chłopców Adam przez większość dystansu jechał na 8 pozycji ale mały błąd techniczny i przewrotka na końcowych rundach spowodował że nasz zawodnik ukończył wyścig na 11 pozycji.
Finał Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w kolarstwie górskim MTB odbędzie się 16 lipca w Głogowie w woj. Dolnośląskim . Przed naszymi zawodnikami rozpoczyna się ciążki okres przygotowań do startu o medale Mistrzostw Polski.