Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Weekendowe ściganie nad morzem

Ostatni weekend maja upłynął naszym zawodniczkom na Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski LZS w Darłowie

W piątek na ulicach miasta odbywało się kryterium na zasadzie wyścigu australijskiego(po każdym okrążeniu odpada najsłabsza zawodniczka) Młodziczka- Marta Glapa wywalczyła wyśmienite 3 miejsce ulegając tylko dwóm zawodniczkom z Litwy. Marta Jajczak zmagania ukończyła na 14 pozycji.

W sobotę dziewczęta brały udział w jeździe indywidualnej na czas, która była również Mistrzostwami Polski LZS. Nie jest to ulubiona konkurencja naszych zawodniczek.  Nasza młodziczka „wykręciła" 12 czas, natomiast juniorka młodsza zajęła dalszą pozycję.
Ostatniego dnia zawodów Wielunianki startowały ze startu wspólnego. Marta Glapa, która startowała na dystansie 21 km, po ambitnej jeździe na matę zameldowała się na dobrym, 9 miejscu.
O pechu może mówić Marta Jajczak. Juniorka młodsza na piątym kilometrze uczestniczyła w „kraksie". Naszej zawodnicze na szczęście nic poważnego się nie stało. Niestety dość poważnie ucierpiał rower uniemożliwiając jej kontynuowanie rywalizacji.