Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Kuklewicz na podium pucharu polski

Na kolarskim Pucharze Polski rozgrywanym wokół jeziora Turawskiego w kategorii Junior znakomicie spisał się Karol Kuklewicz finiszując na drugiej pozycji.

Karol bardzo czujnie jechał w całym wyścigu i to on na początku ostatniej 30 km rundy zainicjował cztero osobową ucieczkę do której doskoczyło jeszcze 8 zawodników. Dwunastka śmiałków dojechała do mety z przewagą ok. 2 minut nad peletonem, a nasz zawodnik wywalczył drugie miejsce.

Jak zapewniał tuż po wyścigu Trener Kady występem tym Karol wywalczył sobie miejsce w składzie Kadry Polski Juniorów na Puchar Narodów w Belgii.

Z pozostałych zawodników MLKS Wieluń kolejne punkty w eliminacjach do szosowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych wywalczyła Marta Jajczak zajmując 16 miejsce w jeździe na czas i 11 ze startu wspólnego oraz Adam Kuś 59 miejsce ze startu wspólnego w gronie 165 startujących zawodników.

Swój start do udanych zaliczyć może także Agnieszka Marciniak. Organizatorzy nie przewidzieli osobnego startu dla dziewcząt, dlatego też rywalizowały one na równych zasadach z chłopcami. Od samego początku wyścigu zawodniczka utrzymywała się na "czubie" peletonu a niezbyt mocne tempo pozwoliło na zebranie sił przed finiszem. Dzięki temu Agnieszka zameldowała się na mecie jako pierwsza młodziczka, zajmując jednocześnie miejce w okolicach pierwszej dwudziewstki klasyfikacji łączonej.