Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Puchar Polski w Sosnowcu

W niedzielę 14 października zwodnicy MLKS Wieluń wzięli udział w II serii wyścigów przełajowych z cyklu Pucharu Polski w Sosnowcu, pod stokiem narciarskim Środula.

W opinii trenera Michała Kusia trasa wyścigu była bardzo wymagająca, wiodła trasą stoku narciarskiego.
W zawodach uczestniczyli najlepsi zawodnicy z kraju w tej konkurencji. Na ich tle nasi podopieczni wypadli bardzo dobrze. Po raz pierwszy w tym sezonie startowali w wyścigu przełajowymi , dodatkowo na nowych rowerach.
Najbliżej "pudła " był młodzik Adam Kuś. Jechał na drugiej pozycji, ale na przed ostatnim okrążeniu "złapał" gumę. Pech chciał, że zrobił to tuż za boksem technicznym i musiał całe okrążenie jechać na przebitej dętce. Ostatecznie Adam zajął i tak wysokie punktowane 8 miejsce. Na punktowanej również 8 pozycji zawody ukończyła nasza młodziczka Marta Jajczak. Marta początkowo jechała na 5-6 pozycji , niestety defekt przeżutki uniemożliwił jej utrzymanie tak dobrego miejsca. Marta jechała jednak na zwykłym szosowym rowerze. Niestety na kolejny sprzęt przełajowy klub ze względów finansowych nie może sobie pozwolić.
W wyścigu po raz pierwszy w kategorii juniorów młodszych startował również Norbert Budzyna. Niestety to nie był najlepszy start w jego wykonaniu i ostatecznie zajął około 15 miejsca. Pierwsze koty za płoty Norbert.