napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Kryterium w Imielinie

Do udanych zaliczą start zawodnicy MLKS w kryterium kolarskim w Imielinie.

Na ciężkiej pagórkowatej trasie przy wysokiej temperaturze jako pierwsze zmagania rozpoczęły młodziczki.
Najlepiej z naszych dziewczyn wypadła Agnieszka Marciniak, która w kryterium wywalczyła 2 miejsce zwyciężając jednocześnie na końcowym finiszu.
Na 5 pozycji zawody ukończyła Marta Glapa, Sandra Blalińska wywalczyła 7 miejscez a Dominika Włodarczyk 9.
W wyścigu Młodzików na starcie stanęło dwóch zawodników Wielunia: Mateusz Kotala i Michał Wieczorek oraz zawodnik Pajęczna Cezary Bzdak.
Czarek należał do grona faworytów, jednak groźny upadek, który zaliczył w połowie dystansu odebrał mu możliwość zwycięstwa w kryterium.
Zawodnik ULKS nie składał broni, mimo poniesionych strat zdołał odskoczyć w końcówce wyścigu, wygrał finałowy sprint, a w klasyfikacji kryterium stanął na 3 stopniu podium. Michał i Mateusz ukończyli zmagania na dalszych pozycjach.

W wyścigu Juniorek Młodszych nasza jedynaczka Marta Jajczak nie dała szans konkurentkom, wygrywając w pięknym stylu dwa lotne finisze i punktując na pozostałych premiach. Zwyciężyła z dużą przewagą powtarzając tym samym sukces z ubiegłego roku.

W kategorii juniorów młodszych dobrą formę potwierdził 6 zawodnik Górskich Mistrzostw Polski Adam Kuś, uczestnicząc w decydującym odjeździe zbierał punkty na lotnych finiszach. Ucieczka została zlikwidowana w końcówce wyścigu, ale Adam nie dawał za wygraną i na ostatnim punktowanym finiszu wywalczył drugie miejsce ulegają tylko zawodnikowi z Czech. W zawodach starował również Damian Włodarczy, ale nie zdołał zapunktować.