Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

I Nocne Kryterium Kolarskie w Wieluniu za nami

Ulicami Wielunia ścigali się zawodnicy z całej Polski.

Za nami I Nocne Kryterium w Wieluniu. W sobotę ulicami miasta przemknęli zawodnicy od kategorii żaka, aż po elitę. Na rundzie w centrum miasta jeździli kolarze z klubów, z całej Polski.
Jako pierwsi na starcie stanęli żacy i żaczki. Najmłodsi mieli do pokonania dwie 1350 m rundy. Wygrywał ten, kto pierwszy zameldował się na mecie.
W tym przedziale wiekowym startowało 3 reprezentantów MLKS-u Wieluń. Dla wszystkich był to pierwszy wyścig. Samuel Sobota zakończył zmagania na 7 miejscu, Sandra Wszoła „wjechała” na najniższy stopień podium, a Katarzyna Jajczak linię mety minęła tuż za klubową koleżanką.
Wśród żaków najlepszy okazał się Kacper Majewski z Gostynia, a najlepszą żakinią została klubowa koleżanka Kacpra- Zuzanna Olejniczak.
Następne wyścigi miały punktowane co drugą rundę za 5, 3, 2, 1 pkt. Puchar trafiał do rąk zawodnika, który zdobył największą ilość punktów.

Chwilę później na starcie ustawiały się młodziczki. Miały do pokonania 6 okrążeń. Agnieszka Marciniak, Marta Glapa, Sandra Bralińska i Dominika Włodarczyk jechały bardzo ambitnie. Agnieszce, Marcie i Sandrze udało się zdobyć punkty. Najlepsza okazała się ta pierwsza, wielunianka 2 razy wygrywała „finisze” tym samym wygrywając całe kryterium! Marta zdobyła 3 pkt. co dało jej 3 miejsce, Sandra z jednym punktem na koncie uplasowała się na 6 miejscu, natomiast Dominika Włodarczyk zajęła 7 pozycję.

Po młodziczkach, na ulice Wielunia ruszyli młodzicy. Chłopcy musieli przejechać 10 okrążeń. Zawodnik Wielunia jechał dobrze, lecz musiał uznać wyższość starszych kolegów i wyścig ukończył jako 7 zawodnik.

Rywalizację tej kategorii wygrał reprezentant ULKS Pajęczno- Cezary Bzdak. Niepokonany w tym sezonie podopieczny Roberta Koja odjechał na ostatnich rundach i „zgarnął” komplet punktów.

Następne startowały juniorki młodsze. Tutaj jechała nasza jedyna juniorka młodsza- Marta Jajczak. Przez 8 rund Marta jechała ambitnie, punktując trzy razy. W sumie zdobyła 8 punktów, a to dało jej 4 miejsce, tuż za podium. Wygrała Edyta Gołek z Pszczyny, druga była Katarzyna Migdoł z tego samego klubu. Miejsce na podium dopełniła Magdalena Purgal z BDC Unipol Częstochowa.

Po dziewczynach, startowali zawodnicy w tym samym wieku. Juniorzy młodsi walczyli przez 16 okrążeń. Zawodnik Wielunia- Adam Kuś jechał bardzo mocno, próbował uciekać, lecz nie udało mu się zdobyć żadnych punktów. Walka do końca pozwoliła Adamowi zająć 15 miejsce. Podium należało do zawodników z KTK Kalisz. Wygrał Szymon Krawczyk, drugi był Dawid Czubak, a trzeci Przemysław Kuświk.

W kategorii junior nie startował nasz faworyt- Karol Kuklewicz. Wielunianin zachorował i odpuścił start. Nasz inny junior- Piotr Marczewski wyścig przejechał na miarę swoich możliwości. Na 20 okrążeniach najlepszy okazał się Krzysztof Kloc z Imielina, później Patryk Złotowicz, a brązowy medal wywalczył junior z Gliwic- Piotr Nowak.

Na zakończenie udanego dnia odbył się wyścig amatorów. Po wielu emocjach na trasie, na mecie jako pierwszy zameldował się prezes naszego klubu- Marcin Muszalski!