Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Sukces Karola Kuklewicza

Karol Kuklewicz 15 zawodnikiem Górskich Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, w kategorii juniorów młodszych! W rozgrywanych w okolicy Karpacza...

W rozgrywanych w okolicy Karpacza, w dniach 25-26 sierpnia br Górskich Mistrzostwach Polski nastarcie w kategorii juniorów młodszych stanęło prawie 180 zawodników z całego kraju. Zawodnicy mieli do przejechania prawie 90 km. Trasa była bardzo trudna z dwoma podjazdami , w tym jeden o długości 8,2 km i drugim krótszym ale o nachyleniu 17 %!!!.

Od samego startu grupa rwała się i po pierwszej z pięciu rund liczyła już tylko 40 zawodników. Z każdym następnym okrążeniem liczba zawodników w „czubie" malała do 20 na przed ostatnim kółku. Zawodnik MLKS'u Wieluń jechał bardzo aktywnie na czele stawki.

Na ostatnim podjeździe czołowa grupa porwała się , a kolarze wjeżdżali na linię mety pojedynczo.

Wyścig wygrał po samotnej ucieczce Paweł Przewięda z LKKS Górnika Wałbrzych , tym samym zostając Górskim Mistrzem Polski. Drugie miejsce zajął Złotowicz Patryk z UKS Stobrawa Kluczbork, a trzecie Wiewiór Dominik z KTK Kalisz.

Karol zajął doskonałe 15 miejsce tracąc do zwycięzcy 3 minuty i 18 s , ale do 10 miejsca tylko 11 sekund. Zmagania ukończyło zaledwie 70 kolarzy na 180 startujących!!! Dodać należy , że w swoim roczniku, czyli urodzonych w roku 1997, Karol zajął 2 miejsce.

Zawodnik MLKS'u jako jedyny kolarz z województwa łodzi ego zameldował się w czołowej dwudziestce.

Na tych samych Mistrzostwach, ale w kategorii juniorów startował drugi nasz podopieczny Radosław Jajczak. Radek tego startu nie może zaliczyć do udanych, ale usprawiedliwia go fakt iż w tej kategorii ściga się pierwszy rok. Kolarz pojechał ambitnie, na miarę swoich aktualnych możliwości.