Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Wyścig przełajowy CX w Katowicach

Kolarze MLKS Wieluń w minioną sobotę uczestniczyli w Wyścigu Przełajowym CX w Katowicach.

Trasa wyścigu przebiegała na terenach Doliny Trzech Stawów.

Na rundzie, którą pokonywali kolarze było błoto, kałuże, odcinki pokryte lodem, piaszczysty teren miejskiej plaży oraz ciężkie leśne podjazdy.

Na starcie w kategorii młodziczka stanęły trzy wielunianki. Drugie miejsce wywalczyła Dominika Włodarczyk a trzecia na mecie zameldowała się Sandra Bralińska. Na 7 miejscu zawody ukończyła startująca po chorobie Agnieszka Marciniak. W kategorii młodzik 17 pozycję wywalczył Mateusz Kotala.

W gronie Juniorek Młodszych na 5 miejscu zmagania ukończyła Marta Jajczak.

Natomiast w kategorii Junior Młodszy Adam Kuś przekroczył linię mety na 6 pozycji.

Wyścig w Katowicach, zaliczany do punktacji ogólnopolskiej był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, które zostaną rozegrane w dniach 10-11.01 w Bytowie.