Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Ślężański Mnich a.d. 2015 - otwarcie sezonu kolarskiego już za nami

Ślężański Mich a.d. 2015 - otwarcie sezonu kolarskiego już za nami

W dniu 12.04.2015 r. tradycyjnie już w Sobótce nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu kolarskiego w Polsce. Na starcie stanęły setki kolarzy w różnych kategoriach wiekowych. Nas oczywiście głównie interesowały zmagania wieluńskich i pajęczańskich kolarzy.

Wieluń pojechał w bardzo mocnej obsadzie:

Karol „Kukiel” Kuklewicz , Damian „Włodek” Włodarczyk – juniorzy, Adam Kuś i Dawid Podgórski – juniorzy młodsi, Nasz rodzynek wśród juniorek młodszych Marta „Jajko” Jajczak, młodziczki – Kasia „młode Jajko” Jajczak, Aga Marciniak, Dominika Włodarczyk, Sandra „Brala” Bralińska i Marta Glapa, młodzicy Sebastian Glapa i Mateusz Kotala,

trenerzy: Michał Kuś i Marcin Muszalski, gościnie Jan Majchrowski.

Pogoda piękna, słoneczna, cieplutka, wietrznie. Trasa – to znana już naszym zawodnikom runda z jednym podjazdem, kręta i wąska. Na starcie młyn jak zawsze, pierwszy wyścig, każdy chce wygrać, pokazać rywalom plecy.

Godzina 12.00 – ruszyli, jako pierwsi juniorzy młodsi – 3 rundy po 17 km. Po nich 5 minut wystartowali młodzicy – 2 rundy po 17 km , a na końcu juniorki młodsze – 2 rundy i młodziczki 1 runda. Panie startowały razem, ale młodziczki po 1 rundzie miały metę.

Pierwsze na mecie pojawiły się młodziczki. Po zaciętym finiszu nasza Dominika Włodarczyk zajęła 2 miejsce ustępując tylko reprezentantce Litwy. Kolejna z naszych młodziczek Aga Marciniak była 6. Za grupą rywalizację ukończyły Marta Glapa 7, Sandra Bralińska 9 i Kasia Jajczak 16 (dla nie to pierwszy w życiu start i na dodatek bardzo udany). Sandra i Marta tego wyścigu do najlepszych zaliczyć nie mogą.

Po dziewczynkach na metę wjechali młodzicy – Mateusz Kotala 36 miejsce a Sebastian Glapa z powodu defektu nie ukończył zmagań.

Z dużymi emocjami oczekiwaliśmy na finisz juniorek młodszych. Nasza Marta Jajczak wywalczyła wysokie 6 miejsce. Marta jednak czuła niedosyt i zapowiada jeszcze większą walkę na kolejnych zawodach.

Kolejna grupa kolarzy i kolejne emocje. Adam Kuś zajmuje również doskonałe 6 miejsce.

Dawid z powodu defektu nie ukończył wyścigu, ale należą mu się brawa za bardzo ładną i ambitną jazdę (to jego debiut w peletonie).

Początek sezonu elegancki.

Czekamy na kolejne starty naszych i 14.00 ruszyli juniorzy z naszymi Kuklem i Włodkiem. Gaz idzie od samego początku, grupa się rwie. Włodek ładnie wjeżdża górkę… zostaje na zjeździe i już grupy nie dogania. Kukiel cały czas z czuba kontroluje przebieg wyścigu. Na ostatniej rundzie Karol atakuje, odjazd poszedł. Niestety na finiszu Karola jak to określił „zaswędziała noga” niestety za wcześnie. Karol rozpoczął finisz …ale zbyt wcześnie. Na końcówce go objechali i Kukiel jest dopiero 9 . Przed startem to miejsce brałbym w ciemno, ale teraz został niedosyt bo mogło być zdecydowanie lepiej.

Nie mniej początek sezonu jest bardziej niż udany.