Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Puchar Polski i eliminacji do OOM Strzelce Krajeńskie

Udany start reprezentantów MLKS Wieluń w kolejnej odsłonie zawodów z cyklu Pucharu Polski i eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W dniach 23-24 maja zawodnicy MLKS Wieluń wzięli udział w odbywających się w Strzelcach Krajeńskich zawodach z cyklu Pucharu Polski, będących jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach oprócz polskich klubów wystartowała silna ekipa Litwinek.
W sobotę została rozegrana jazda indywidualna na czas. Marta Jajczak w kategorii juniorek młodszych zajęła 19 miejsce, zdobywając tym samym kolejne punkty eliminacyjne. Junior młodszy Dawid Podgórski 76.
W kolejnym dniu nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony.
Jako pierwsza na trasę wyruszyła Marta Jajczak. Zawodniczki miały do pokonania dystans 42 km. Już na pierwszym okrążeniu doszło do bardzo groźnej kraksy i nie obyło się bez gipsu i szwów.
Marta jechała cały czas z przodu grupy. Na finiszu, który rozgrywał się po bruku naszej zawodniczce zabrakło trochę siły, ale mimo wszystko zajęła wysokie 12 miejsce.
Po juniorkach młodszych na ponad 100 km trasę wyruszyli juniorzy z naszym Karolem Kuklewiczem. Zawodnik z Wielunia angażował się we wszystkie ważniejsze ucieczki. Jedna z nich miała już ponad 1 minutę przewagi nad zasadniczą grupą. Niestety uciekinierzy zostali dogonieni przez grupę. W decydującym odjeździe zmęczony już Karol się nie znalazł. Na metę przyjechał na 15 miejscu. Cieszy jednak jego powrót do formy.
Z bardzo dobrej strony pokazał się również junior młodszy Dawid Podgórski. Zajął jak na początkującego zawodnika wysokie 47 miejsce w stawce 175 kolarzy. Tym samym Dawid zdobył swoje pierwsze punkty eliminacyjne.