Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

"Szlakami Jury" 2015

W dniach 15-17.05.2015 r. zawodnicy MLKS-u Wieluń wzięli udział w bardzo mocno obsadzonym XII Międzynarodowym Etapowym Wyścigu Kolarskim “Szlakami Jury” upamiętniającym dokonania gen. Jerzego Ziętka.

W najsilniej obsadzonej kategorii juniorów, oprócz krajowych drużyn, wystartowało kilka ekip z Niemiec, Litwy i Czech. Wieluński klub godnie reprezentowali Karol Kuklewicz i Damian Włodarczyk.
Karol podczas pierwszego startu wygrał premię górską i na kolejne etapy założył koszulkę najlepszego górala.
Niestety, na czwartym etapie stracił prowadzenie w klasyfikacji górskiej, w której ostatecznie zajął 3 miejsce. Z bardzo ładnej strony pokazał się pierwszoroczny junior Damian Włodarczyk. Na ostatnim, najcięższym czwartym etapie Damian uciekał. Został jednak doścignięty przez peleton.
W klasyfikacji końcowej, po 4 etapach, pudło zdominowali reprezentanci Niemiec stawając na wszystkich jego stopniach.
Zwyciężył Banusch Richard z RSC COTTBUS, przed swoimi kolegami z drużyny Flicke Bastianem i Maxem Kanterem. Karol Kuklewicz ukończył zmagania na 34 miejscu a Damian Włodarczyk na 78.
Na tych samych trasach rywalizowali juniorzy młodsi, w tym Adam Kuś i Dawid Podgórski z MLKS’u Wieluń i Cezary Bzdak z ULKS Tandem Pajęczno.
W piątek odbył się prolog, na którym Adam Kuś wywalczył 9 lokatę.
W tym samym dniu, na pierwszym etapie o długości 61,5 km drugą lokatę wywalczył Cezary Bzdak z ULKS Pajęczno, a Adam Kuś 5.
Sobota to kolejny dzień zmagań. Rano zawodnicy wystartowali w jeździe indywidualnej na czas. Podczas tego etapu nasz zawodnik Adam Kuś zajął ponownie wysokie 5 miejsce. Po południu zostało rozegrane kryterium uliczne, klasyfikowne jako wyścig punktowy oraz 3 etap. Adam Kuś w klasyfikacji punktowej wywalczył 3 miejsce, a na mecie etapu zajął 9 lokatę. Piąty “na kresce” był Czarek Bzdak z ULKS Pajęczno.
Czwarty, niedzielny start należał do naszych. Drugą lokatę wywalczył Czarek Bzdak, a Adam Kuś był 5.
W klasyfikacji końcowej po 4 etapach doskonałe 6 miejsce zajął Adam, natomiast Cezary- 19. Dawid Podgórski nie ukończył wyścigu. Zwyciężył reprezentant Mostostalu Puławy Maciejuk Filip.
W sobotę swoje zmagania rozpoczęli młodzicy i młodziczki. W jeździe indywidualnej na czas najlepiej zaprezentowała się młodziczka Marta Glapa zajmując 3 miejsce w kategorii dziewcząt, 4 była Sandra Bralińska, 5 Agnieszka Marciniak, 6 Dominika Włodarczyk, a ósmą lokatę wywalczyła Kasia Jajczak. W klasyfikacji chłopców nasi zawodnicy Mateusz Kotala i Sebastian Glapa zajęli dalasze miejsca. Drugi etap to sukces i pech jednocześnie. W młodziczkach zwyciężyła Agnieszka Marciniak przed Martą Glapą. Niestety, kraksy wyeliminowały z walki o zwycięstwo Dominikę Włodarczyk i Sandrę Bralińską. Kasia Jajczak zajęła 8 lokatę. W kategorii młodzików 10 był Mateusz Kotala.
Trzeci etap to ponownie dominacja wieluńskich zawodniczek. Zwyciężyła Marta Glapa, przed Agnieszką Marciniak. Czwarte miejsce zajęła Dominika Włodarczyk, a 5 Sandra Bralińska. Ze względu na trudność wyścigu do trzeciego etapu wieluńscy trenerzy nie dopuścili Kasi Jajczak.
W klasyfikacji końcowej chłopców po 3 etapach 14 miejsce zajął Mateusz Kotala. Zwyciężył Rusinek Jakub z Mostostalu Puławy.
W kategorii młodziczek w klasyfikacji generalnej zasłużenie zwyciężyła Marta Glapa przed Agnieszką Marciniak i Karoliną Stępień z Bełchatowa.