Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Karol Kukleiwcz 4 w Mistrzostwach Polski LZS

W dniach 29-31 maja junior Karol Kuklewicz brał udział w XXXIII Wyścigu Kolarskmi Juniorów "Złote Koło" będącym jednocześnie Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS.

Wyścig składał się z trzech górskich etapów, rozgrywanych w okolicach Dobczyc w Małopolsce. Już na pierwszym z nich, jeździe indywidualnej na czas pod górę Karol zajął wysokie 16 miejsce. Czym zaskoczył nie tylko wieluńskich trenerów ale i samego siebie.

Drugi górzysty etap o długości 102 km dał się we znaki wszystkim zawodnikom. Na metę przyjeżdżały grupki i grupeczki. Nasz Karol przyjechał w pierwszej zasadniczej grupie. Etap zakończył na bardzo wysokim 5 miejscu.
Ostatni 3 etap, będący Mistrzostwami Polski dla kolarzy zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych nazwany został "królewskim" .
Liczył prawie 107 po bardzo wymagających trasach wokoło jeziora Dobczyckiego. Karol ponownie jechał bardzo aktywnie. Uciekał przez ponad 60 km. Niestety przed metą ucieczka została doścignięta przez bardzo przerzedzony peletonik. Mimo tego Karol zajął wysokie 6 miejsce, a w klasyfikacji Mistrzostw Polski LZS 4 miejsce.W klasyfikacji generalnej po 3 etapach Karol Kuklewicz zajął 9 lokatę.
Po tym wyścigu otrzymał gratulacje od trenera kadry Polski oraz powołanie na dwa wyścigi klasyczne, które odbędą się w Belgii za dwa tygodnie.

Pozostali zawodnicy MLKS-u Wieluń także nie próżnowali. Marta Jajczak, Adam Kuś, Dominika Włodarczyk i Sandra Bralińska brali udział w Pucharze Polski MTB w Ostrzycach, będącym jednocześnie eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii młodziczek świetnie spisały się nasze reprezentantki, Dominika zajęła 2 miejsce a Sandra Bralińska 3. Niestety nasze zawodniczki nie mają profesjonalnych rowerów stosowanych w tej konkurencji, co tak naprawdę wyklucza je z możliwości walczenia o pierwsze miejsce.
Bardzo dobrze spisała się nasza juniorka młodsza Marta Jajczak zajmując 6 lokatę, zdobywając tym samym cenne punkty eliminacyjne. Adam Kuś w kategorii juniorów młodszych wywalczył 11 lokatę i tym samym może być pewny awansu do Olimpiady Młodzieży.