napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Sukcesy MLKS Wieluń na Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS

Wyścigi odbyły się w dniach 6-7 czerwca , dla pań w Darłowie a dla panów w Turawie.

W Darłowie nasz klub reprezentowały juniorka młodsza Marta Jajczak oraz młodziczki Agnieszka Marciniak, Marta Glapa, Sandra Bralińska i Kasia Jajczak.
W pierwszym dniu zmagań, w wyścigu indywidualnym na czas Marta Jajczak zajmuje 33 lokatę . Lepiej wypadły jej młodsze koleżanki Sandra była 7, Agnieszka 12, Marta Glapa 17 a Kasia 21.
O nieudanym starcie w czasówce Marta Jajczak chciała szybko zapomnieć. W wyścigu ze startu wspólnego pokazała na co ją stać i to jej się udało.
Nasza zawodniczka bardzo mocno zaatakowała na około 4 km do mety i rozerwała cały peleton na małe grupki. Na mecie po zażartym finiszu zajęła 3 miejsce . W klasyfikacji zawodników zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych zajęła 2 lokatę, tym samy została V-ce Mistrzynią Polski Krajowego Zrzeszenia LZS.
W młodziczkach doskonałe 3 miejsce wywalczyła Agnieszka Marciniak.

Podczas gdy panie ścigały się w Darłowie , panowie rywalizowali w Turawie.

Nasz klub reprezentował Adam Kuś. W pierwszy dzień zawodnicy toczyli walkę na 9, 5 kilometrowej trasie czasówki. Adam startował jako 5 zawodnik na liście i po swoim przejeździe objął prowadzenie i długo go nie oddawał dopiero zawodnik z Konina wyrwał Adamowi 6 sekund. Tym samym Adam ku wielkiemu zaskoczeniu zdobywa srebrny medal mistrzostw Polski LZS .

Następnego dnia jeszcze emocje nie ostygły, a nasz zawodnik walczył o kolejny medal tym razem ze startu wspólnego. Trasa była płaska lecz 30 upał i dystans 90km dały się we znaki zawodnikom. Adam postanowił zaryzykować i juz od 30 km zaczął uciekać z 2 partnerami, współpraca układała się doskonale. Na ostatnim kilometrze Adama zaczęły łapać skurcze i nie było mowy o wykonaniu dobrego finiszu. Adam zajmuje trzecie miejsce w mistrzostwach Polski LZS z ze startu wspólnego.

Wspomnieć również należy o zwycięstwach Adama Kusia w juniorach młodszych oraz Agnieszki Marciniak w Ogólnopolskim Kryterium w Pszczynie, które odbyło się 4 czerwca. Na tych samych zawodach młodziczka Sandra Bralińska zajęła 3 lokatę.
Kolarze ścigali się także 5 czerwca w Darłowie. Po przepięknej jeździe Agnieszka Marciniak w młodziczkach zajmuje 2 miejsce w Kryterium o Puchar Burmistrza Darłowa a w juniorkach młodszych Marta Jajczak 4.