Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Puchar Polski Koziegłowy

Niedziela była Nasza, tak można powiedzieć o wynikach zawodników MLKS Wieluń odniesionych w kolejnej edycji Pucharu Polski, która została rozegrana w Koziegłowach.

Już w sobotę doskonałe 5 miejsce w jeździe indywidualnej na czas wywalczyła młodziczka Sandra Bralińska. W tej samej kategorii Agnieszka Marciniak była 8. Wśród młodzików Mateusz Kotala uzyskał 25rezultat, a Sebastian Glapa mimo poważnej awarii roweru był 69. Wśród juniorów młodszych Adam Kuś zajmuje 14 lokatę, a juniorka młodsza Marta Jajczak 16.

Niedziela to już wybuch euforii w wieluńskim klubie.

Trasa startu wspólnego była bardzo trudna, najeżona stromymi podjazdami. Dodatkowo zawodnikom startującym w samo południe doskwierał upał. Jako pierwsi na linii mety pojawili się młodzicy i młodziczki, którzy mieli do pokonania ok 16 km. Wysokie 13 miejsce Mateusza Kotali, Sebastian Glapa finiszuje 42. W kategorii młodziczek po ładnym finiszu wygrywa Agnieszka Marciniak, na trzecim miejscu zmagania kończy Dominika Włodarczyk, a Sandra Bralińska finiszuje na 9 miejscu. Po młodzikach na mecie meldują się juniorzy młodsi, którzy mieli do pokonania prawie 100 km. Nasz zawodnik Adam Kuś wywalczył 26 lokatę. Doskonałe 2 miejsce zajął Cezary Bzdak z ULKS Tandem Pajęczno.

Największą niespodziankę sprawiła juniorka młodsza Marta Jajczak. Dziewczyny miały do pokonania 65 km. Marta cały czas kontrolowała przebieg wyścigu, nie pozwalając uciec żadnej rywalce. Ciężka trasa i upał powodowały, że od zasadniczej grupy odpadały słabsze zawodniczki. Nasza Marta zachowała najwięcej sił i na ostatnim podjeździe przed metą zaatakował. Rywalki nie zdołały jej dogonić i Marta jako pierwsza wpada na metę. Marta triumfuje w Pucharze Polski!!!

Na tej samej trasie, dokładnie za miesiąc będzie rozgrywana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.