napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Tyskie kryterium Fiata

Udanym okazał się start naszych zawodników w Tyskim Kryterium Fiata.

Jako pierwsze na starcie stanęły młodziczki i juniorki młodsze. Dziewczyny miały do pokonania 9 rund, po 2 km każda. Co 3 runda była punktowana, zawodniczki mogły zdobyć 5, 3, 2, 1 pkt.
MLKS reprezentowała juniorka młodsza Marta Jajczak oraz młodziczki - Katarzyna Jajczak, Marta Glapa i Agnieszka Marciniak.
Na 3 rundzie, jako pierwsza linię mety przecięła Agnieszka, dzięki czemu zdobyła 5 pkt. Tuż za nią przyjechała Marta Jajczak, a 1 pkt. zgarnęła Marta Glapa. Kasia jechała w peletonie utrzymując tempo starszych koleżanek.
Na 5 rundzie na samotny atak zdecydowała się Marta Glapa. Wieluniance udało się dojechać do końca 6 okrążenia i zdobyła 5 pkt. Trzy i dwa punkty zdobyła Agnieszka Marciniak i Marta Jajczak.
Po punktowanym finiszu zaatakowała nasza juniorka młodsza. Marcie udało się odskoczyć pozostałym zawodniczkom na kilkaset metrów. Reprezentantka Wielunia spokojnie dojeżdża do mety i zwycięża w kategorii juniorek młodszych.

Na ostatniej rundzie, dziewczyny świetnie finiszują. Dzięki temu, w kategorii młodziczek, zwycięża Agnieszka Marciniak, drugie miejsce zajmuje Marta Glapa, a na piątej lokacie znajduje się Katarzyna Jajczak.

Poza wynikami na duże uznanie zasługuje postawa naszych zawodniczek podczas wyścigu. Od samego początku dziewczyny jechały bardzo inteligentnie. Podczas gdy jedna z naszych uciekała pozostałe markowały zmiany i pilnowały, aby nie zawiązała się żadna poważniejsza akcja pościgowa z peletonu. 

 

Następnie na linii startu stają młodzicy. Od samego początku aktywnie z przodu peletonu jedzie Mateusz Kotala. Na punktowanych finiszach dwa razy jest 4. Przed trzecią premią decyduje sie na atak z grupy. Niestety zostaje złapany kilkadziesiąt metrów przed "kreską". Ostatecznie wywalczone punkty pozwalają mu zająć 5 miejsce.

 

Ostatnim startem, w którym braliśmy udział był wyścig juniorów młodszych z naszym reprezentantem Adamem Kusiem. Pierwszą premię wygrywa nasz kolega Cezary Bzdak z Pajeczna. Adam zdobywa 2pkt.  W pewnym momencie na próbę ucieczki decyduje się Dawid Migas z Gliwic. Totalny brak zdecydowania w peletonie powoduje, że zawodnik dość szybko uzyskuje znaczną przewagę. Dawid dojeżdża do mety zgarniając po drodze wygrane na pozostałych premiach. Po kolejnym finiszu z grupy i zdobyciu następnych dwóch punktów  na równie skuteczny atak decyduje się także nasz zawodnik Adam Kuś. Adam samotnie podąża za zawodnikiem z Gliwic zdobywając po 3pkt. na 9  i 12 okrążeniu. Z dorobkiem 10 punktów na koncie zajmuje trzecie miejsce tuż za Czarkiem. 

IMG_1614_web
IMG_1623_web
IMG_1624_web
IMG_1636_web
IMG_1647_web
IMG_1650_web
IMG_1655_web
IMG_1663_web
IMG_1673_web
IMG_1678_web
IMG_1688_web
IMG_1717_web
IMG_1730_web
IMG_1739_web
IMG_1745_web
IMG_1753_web
IMG_1802_web