napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Puchar Polski w Grudziądzu

Dwa dni trwały zmagania w Grudziądzu, stanowiące edycję wyścigów z cyklu Pucharu Polski. Sobota to zmagania w indywidualnej jeździe na czas. Na pagórkowatej trasie w miejscowości Warlubie nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z całej Polski.

Na trasę jako pierwszy wyruszył młodzik Mateusz Włodarczyk uzyskując 14 wynik. Z juniorek młodszych 24 miejsce zajęła Dominika Włodarczyk, a Marta Glapa była 33. W rywalizacji juniorów młodszych Cezary Bzdak wykręcił 19 czas, Mateusz Kotala 89 miejsce.

W kategorii Junior na dystansie 15 km Adam Kuś był 29 a Damian Włodarczyk 48.

W niedzielę zmagania przeniosły się do miejscowości Świecie, gdzie rozegrane zostały wyścigi ze startu wspólnego. Trasa wyścigu została wyznaczona na 17,5 km rundzie naszpikowanej krótkimi, ale ciężkimi podjazdami. Dodatkowo ściganie utrudniał silny wiatr.

W kategorii młodzik bardzo wysokie 5 miejsce wywalczył po solowej pogoni za 4 osobowa ucieczką Mateusz Włodarczyk.

Juniorki Młodsze miały do pokonania 3 okrążenia. Najlepiej z naszych zawodniczek wypadła Dominika Włodarczyk. Po bardzo ambitnej jeździe z wieloma próbami ucieczek ostatecznie linię mety przekroczyła na 12 miejscu. Marta Glapa zawody ukończyła na punktowanej 24 pozycji.

Na wysokim 12 miejscu zawody ukończył również junior młodszy Cezary Bzdak. Była szansa na wyższą pozycję, ale na jednym z zakrętów poprzedzających finisz Czarek wypadł z drogi i stracił szansę walki o podium.

Bardzo ciekawy przebieg miał wyścig Juniorów który został rozegrany na trasie 6 x 17.5 km.

W wyścigu tym wystartowało dwóch naszych reprezentantów Adam Kuś i Damian Włodarczyk.

Na początku wyścigu od peletonu oderwało się 3 śmiałków, do których w połowie dystansu dołączyła czwórka zawodników. Siedmioosobowa ucieczka uzyskała znaczną przewagę nad peletonem. Dwie rundy do końca zmagań Adam samotnie przeskoczył z peletonu do uciekinierów. Przy wjeździe na ostatnią rundę prowadziła trójka zawodników z kilkusekundową przewagą nad dziesiątką, w której jechał nasz zawodnik. Końcowe kilometry to kolejny atak Adama, który wraz z zawodnikiem z Kalisza rozpoczął gonitwę za prowadzącą trójką. Ostatecznie nasz zawodnik wywalczył 4 lokatę w pucharowych zmaganiach.

IMG_5163
IMG_5164
IMG_5147
IMG_5154
IMG_5156 - Kopia (2)
IMG_5159
IMG_5171