Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Juniorzy powalczyli w Dobczycach.

Na 4 etapowym wyścigu rozgrywanym po górzystych trasach w okolicach Dobczyc starowali dwaj nasi Juniorzy: Adam Kuś oraz Damian Włodarczyk.

Damian na pierwszym 80 kilometrowym etapie, ku wielkiemu zaskoczeniu, finiszując z dużego peletonu wywalczył 9 miejsce. Adam finiszował na 44 pozycji.
Drugi etap to jazda indywidualna na czas podczas której Adam wykręcił 11 czas dnia i awansuje w generalce na 12 pozycje, Damian zajmuje 47 lokatę.
Trzeci etap mimo górskiego terenu to również finisz z dużej grupy. Na 2 km do mety na solową akcję zdecydował się Adam Kuś.
Odskoczył od peletonu, ale został doścignięty na 300 m przed kreską. Ostatecznie Adam wjeżdża na metę 54, Damian z powodu defektu traci cenne sekundy i kończy etap na 80-tej pozycji.
Ostatni liczący 105 km (królewski) etap z wieloma ciężkimi podjazdami zadecydował o losach wyścigu. Góry i wysoka temperatura zdziesiątkowały peleton. Do mety dociera tylko 47 zawodników. Adam Kuś po bardzo ambitnej walce przekracza linię mety na wysokim 4 miejscu, awansując w klasyfikacji generalnej na 8 lokatę. Damian Włodarczyk przyjeżdża na wysokiej 26 pozycji, w klasyfikacji generalnej zajmuje 37 miejsce.
Wyścig ten był również rozgrywany jako Mistrzostwa Polski LSZ, w których Kuś wywalczył 7 pozycje, a Włodarczyk 26.