Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

XIII Międzynarodowy Etapowy Wyścig Kolarski „Szlakami Jury”

Przez 3 dni nasi juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy uczestniczyli w XIII Międzynarodowym Etapowym Wyścigu Kolarskim „Szlakami Jury”.

Zmagania rozpoczęły się prologiem o długości 3,4 km. Junior młodszy- Cezary Bzdak zajął 14 miejsce tracąc niecałe 20 sekund do zwycięzcy Wiktora Richtera. Damian Włodarczyk „wykręcił” 63. czas wśród juniorów.
Tego samego dnia odbył się pierwszy etap wyścigu. Jako pierwsi na trasę ruszyli młodzicy, a wśród nich wielunianin Mateusz Włodarczyk. Nasz kolarz na metę wjechał jako 11 zawodnik. Cezary Bzdak w juniorach młodszych zajął 26. miejsce, natomiast Damian Włodarczyk był 42 w juniorach.
Sobota to kolejny etap. Tym razem jazda indywidualna na czas. Na kolarzy czekał męczący podjazd, a padający deszcz nie ułatwiał zadania. Nasi zawodnicy zajęli miejsca w drugiej dziesiątce.
Ostatni etap to wyścig ze startu wspólnego. Po 25 km Mateusz Włodarczyk wywalczył 19. lokatę (dziewiąty w klasyfikacji generalnej). W wyścigu juniorów młodszych całe podium należało do uciekającej trójki zawodników z UKS Koźminianki Koźminek. Finish z peletonu wygrał Cezary Bzdak. Nasz reprezentant zmagania ukończył na 12. pozycji w „generalce”. Pecha miał Damian Włodarczyk, któremu defekt roweru nie pozwolił na dotarcie do mety.
Reszta kolarzy MLKSu, w tym czasie, również nie nudziła się. W sobotę nasze dziewczęta udowodniły, że potrafią nie tylko jeździć na rowerze, ale również szybko biegać. (https://www.facebook.com/mlks.wielun/posts/1000347576680497?notif_t=like¬if_id=1463493132380272)