napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Puchar Polski Chrzypsko Wielkie

Marta Jajczak znów na podium Pucharu Polski!
W sobotę i niedzielę w Chrzypsku Wielkim został rozegrany Puchar Polski oraz ostatnia eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pierwszego dnia odbyła się indywidualna jazda na czas, w której nasz junior młodszy- Cezary Bzdak był 17., a jego koleżanki, w kategorii juniorek młodszych, zgodnie "wykręciły" ten sam czas zajmując miejsca na początku trzeciej dziesiątki.
Niedziela to już start wspólny rozgrywany na pięknej, malowniczej trasie. Jako pierwsi na trasę ruszyli juniorzy, którzy mieli pokonać 108 km. Był to ich ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski rozgrywanymi w Świdnicy. Adam Kuś po bardzo aktywnej jeździe zostaje "skasowany" przez peleton i kończy zmagania na 45. miejscu. Drugi nasz junior - Damian Włodarczyk wjeżdża na metę na 22. pozycji. Kolejny blok startowy to juniorzy młodsi. Tutaj również bardzo aktywnie i czujnie jechał Cezary Bzdak, który ostatecznie zajmuje 13 miejsce.
O 10:20 na trasę wyruszyły juniorki w towarzystwie elity kobiet, gdzie nasza reprezentantka - Marta Jajczak zajmuje bardzo dobre 3 miejsce.
Jako ostatnie na starcie pojawiają się juniorki młodsze. Sandra Bralińska i Marta Glapa zajmują odpowiednio 21 i 29 miejsce. O dużym pechu może mówić Dominika Włodarczyk, która na niecały kilometr do mety łamie szprychę i mija kreskę za grupą.
A już za tydzień w kolarskim zagłębiu Polski- Świdnicy zostaną rozdane medale Mistrzostw Polski. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!