napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Memoriał Henryka Łasaka w Bełchatowie

Pracowita niedziela za naszymi kolarzami! W minioną niedzielę grupa naszych zawodników startowała w 42. Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim "Memoriał Henryka Łasaka" pod patronatem Starosty Powiatu Bełchatowskiego i Prezydenta Miasta Bełchatowa.

Jako pierwsi na lini startu stanęli juniorzy. Reprezentowali nas Adam Kuś i Damian Włodarczyk, którzy w sobotę wrócili ze zgrupowania w Wysowej - Zdrój gdzie przygotowywali się do Górskich Szosowych Mistrzostw Polski. Adam po świetnej jeździe odrywa się od peletonu i wygrywa wyścig wjeżdzając samotnie na metę. Drugi z naszych zawodników zajmuje dobre 23 miejsce.

Kolejny blok startowy to juniorzy młodsi wraz z juniorkami. Po pasjonującym finiszu nasz zawodnik - Czarek Bzdak jest 3, Mateusz Kotala zajmuje dalsze miejsce. Marta Jajczak po ulewnych opadach deszczu, schodzi z trasy nie chcąc ryzykować choroby przed zbliżającymi się Górskimi Mistrzostwami Polski.

Juniorki młodsze wyruszają na trasę jako przedostatnie. Po pokonaniu 3 rund jako pierwsza linię mety przecięła Dominika Włodarczyk, druga była Agnieszka Marciniak, czwarta Sandra Bralińska, a Marta Glapa finiszowala na dalszej pozycji.

Już w ten weekend pasjonujące ściganie w Wysowej - Zdrój, gdzie odbędą się Górskie MP. Trzymajcie kciuki baaaardzo mocno!