Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

PP Grudziądz - Kuś i Włodarczyk blisko podium

Drugi dzień Pucharu Polski w Grudziądzu również możemy zaliczyć do udanych.

W drugim dniu Pucharu Polski nasi zawodnicy rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego. Juniorki młodsze do pokonania miały 3 okrążenia, juniorzy oraz kobiety open 5. W wyścigu dziewcząt po finiszu z grupy najbliżej podium była Dominika Włodarczyk zajmując piąte miejsce. Agnieszka Marciniak kończy wyścig na dziesiątym, Sandra Bralińska jest jedenasta, a nasza pierwszoroczna juniorka młodsza Kasia Jajczak na 23.

Bardzo ciekawy przebieg miał wyścig juniorów.

Na 82 zawodników rozpoczynających zmagania, sędziowie pozwolili ukończyć zawody niewielu ponad 30 kolarzom. Od początku Adam jechał aktywnie. Na 40 kilometrze uformowała się 12 osobowa ucieczka, niestety po 60 km podzieliła się na dwie grupy: 4 i 8 osobową. Adam jechał w 8 i cała grupka zlekceważyła pozostałą 4. Po chwili starta zrobiła się dużą i Adam postanowił sam pogonić przez jakiś czas towarzyszył mu kolega z sobótki, ale nie dał rady. Nasz zawodnik samotnie dojeżdża na metę zajmując ostatecznie 5 pozycje. Drugi z naszych reprezentantów Czarek, "zaplątał" się gdzieś z tyłu co przy tak szybkim i dynamicznym przebiegu wyścigu spowodowało, że cała jego grupa została wycofana przez sędziów z udziału w dalszej rywalizacji.

W wyścigu "Open" kobiet po pokonaniu blisko 90 kilometrów przy bardzo silnym wietrze oraz przejściowych opadach deszczu i gradu, naszej jedynej reprezentantce Marcie Jajczak udaje się ukończyć zawody jako 24 zawodniczka open i 5 juniorka.