napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Adam Kuś brązowym medalistą Mistrzostw Polski LZS

Wyścig rozgrywany był wokół Dobczyc, a więc w terenie, który odpowiada naszemu zawodnikowi.Od samego początku Adam stara się jechać aktywnie, pomimo kraksy już na pierwszym etapie plasuje się na wysokim piątym miejscu. Wynik sobotniej czasówki to 12 pozycja. Tego samego dnia odbywa się także wyścig ze startu wspólnego, który po walce kończy się 7 miejscem naszego juniora. Na królewskim etapie wyścigu, będącego jednocześnie Mistrzostwami Polski LZS nasz zawodnik wraz z 2 kolegów odskakuje od grupki, na ostatnich kilometrach doganiają uciekającego zawodnika i to między tą czwórką rozgrywa się walka o wynik na etapie. Adam kończy etap jako brązowy medalista. Jest także trzecim zawodnikiem w klasyfikacji punktowej. W klasyfikacji generalnej zajmuje doskonałe 4 miejsce z 7-mio sekundową stratą do trzeciego, a 8-mio do drugiego zawodnika.