napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Sandra i Dominika na podium VII serii Pucharu Polski

Z bardzo dobrej strony pokazały się nasze juniorki mlodsze podczas VII serii Pucharu Polski rozgrywanej w Chrzypsku Wielkim

Podczas sobotniej jazdy na czas Sandra Bralińska po raz kolejny pokazała, ze należy w tej konkurencji do ścisłej czołówki.  Z grona 45 zawodniczek uzyskuje czas 16:41 pozwalający jej pewnie uplasować się na drugim miejscu z przewagą 12 sek do trzeciej zawodniczki.  Pozostałe nasze zawodniczki, choć jazda na czas nie jest "ich" dyscypliną również zajmują bardzo dobre miejsca. Agnieszka Marciniak jest 14.  Dominika Włodarczyk 17., a Marta Glapa 19. 

W porównaniu do bardzo deszczowej soboty, niedzielny wyścig ze startu wspólnego rozgrywany był przy pięknej słonecznej pogodzie. Zawodniczki miały do pokonania dwie ponad 27-mio kilometrowe rundy z metą umiejscowioną na szczycie dość stromego podjazdu. Po pokonaniu pierwszego okrążenia, na szczycie podjazdu wydzieliła się czołówka, która postanowiła podkręcić tempo, aby w swoim gronie rozstrzygnąć losy wyścigu. O pracy peletonu może świadczyć fakt, że dogonił juniorki, które startowały kilka minut przed nimi,a które teraz musiały im "ustąpić miejsca". W najbardziej dynamicznej części wyścigu na czele pozostała tylko 15 zawodniczek z trójką naszych reprezentantek. Na około 7 km przed metą grupa przestała pracować, kalkulując jak rozegrać zbliżający się finisz. Spowodowało to, że na 4 km przed metą  do czołówki dojechało jeszcze ok 10 zawodniczek z grupki pościgowej. Po zaciętym finiszu Dominika Włodarczyk zajmuje 3. miejsce mijając linię mety tuż przed drugą naszą reprezentantką Agnieszką Marciniak. Sandra Bralińska zajmuje bardzo dobre 11. miejsce, zwłaszcza, że finisz pod górkę dla "czasowca" to zawsze dość duże wyzwanie.
Marta Glapa, która "zaplątała" się i musiała wykonać bardzo mocną pracę w grupce pościgowej, aby złapać czołówkę kończy zmagania na 26 miejscu. 

Nasz jedyny junior młodszy, Mateusz Włodarczyk, po pokonaniu 3 rund melduje się na mecie w grupie zasadniczej. 

 

20170617_135214
20170618_120455
20170618_120510
20170618_121603