Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Podium w Sobótce.

Dominika Włodarczyk na podium podczas inauguracji sezonu.
Wielkie ściganie u podnóża Ślęży rozpoczęło na dobre sezon kolarski w Polsce. W Sobótce stanęło na starcie łącznie 1505 zawodników.

Spośród podopiecznych wieluńskiego MLKS-u najlepiej spisała się Dominika Włodarczyk, która bardzo aktywnie jechała w wyścigu kobiet w kategorii Open. - Dominika oderwała się od peletonu w pięcioosobowej ucieczce, która pod kilkunastu kilometrach została doścignięta. Mimo tego nasza zawodniczka bardzo dobrze poradziła sobie na finiszu z uszczuplonego peletonu przekraczając linie mety na wysokiej, 10 pozycji – informuje trener Michał Kuś.
W kategorii juniorek Dominika wywalczyła 3 miejsce, Sandra Bralińska była 21, Marta Glapa nie ukończyła zmagań.

Natomiast w wyścigu juniorów Mateusz Włodarczyk wywalczył 44 lokatę. Kraksy spowodowały, że juniorzy młodsi: Jakub Kucia i Szymon Ptak nie dojechali do mety.

W kategorii młodziczek na wysokim 17 miejscu finiszowała Ania Lipieta, 51 była Klaudia Piśniak, a 60 Julia Pietrzak.

Wyścig Młodzików obfitował w wiele kraks, które porozrywały duży peleton. W gronie 121 zawodników 41 lokatę wywalczył Igor Augustyniak,47 Piotr Kuś i 49 Jędrzej Bakota.