Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

IV Niepodległościowy Maraton MTB w Wieruszowie

11 listopada kolarze MLKS Wieluń uczcili biorąc udział w IV Niepodległościowym Maratonie MTB w Wieruszowie.

Trasa wyścigu była bardzo wymagająca . Liczne ciężkie podjazdy oraz ok 2 km nierównej trasy dawały się mocno we znaki.
Jako pierwszy z naszych reprezentantów wystartował młodzik Mateusz Kotala. Jechał bardzo ambitnie co pozwoliło mu zająć wysokie 4 miejsce. Uległ tylko reprezentantom Bralina, którzy specjalizują się w wyścigach MTB. Odnotować należy również 5 miejsce Dominiki Włodarczyk z Okalewa. Dominika nie startuje póki co w barwach MLKS'u , a na zawody przyjechała z rodzicami. Podobnie jak Mateusz , Dominika uległa wyłącznie zawodniczkom na codzień starującym w MTB.
Po najmłodszych wystartowali pozostali zawodnicy, w tym reprezentanci MLKSWieluń: Piotrek Marczewski, Adam Kuś i Marcin Muszalski. W śród startujących w tegorocznych zawodach byli min. aktualni reprezentanci kraju.

Najlepiej w gronie ok 70 zawodników i zawodniczek spisał się Piotrek Marczewski, który w kat. OPEN zajął 30 miejsce i jako jeden z nielicznych uniknął tzw "dubla". Marcin Muszalski na metę dotarł 45. Adam Kuś nie ukończył zawodów z powodu defektu roweru.