napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Kluczbork - Relacja i wyniki.

Za naszymi zawodnikami jeden z większych wyścigów dla juniorów młodszych jaki będą mieli okazję przejechać w tym roku.

40. Międzynarodowy Wyścig Kolarski po ziemi kluczborskiej i oleskiej.

Karol Kuklewicz oraz Norbert Budzyna w ciągu 3 dni mieli do pokonania ok. 250km co dla zawodników w tak młodym wieku jest już niemałym osiągnięciem.

Pierwszy etap rozpoczął się uroczystym startem w Kluczborku. Następnie zawodnicy udali się w stronę Kozłowic gdzie po pokonaniu 5 ciężkich rund, w deszczu zameldowali się na mecie. Wysokie 8 miejsce po finiszu z grupy zajął Karol. Norbert dojechał do mety w 20 osobowej grupie z kilku minutową stratą.

Drugi etap to jazda indywidualna na czas , na dystansie 9,5 km. W tej kunkurencji nasi zawodnicy nie błysnęli.

Na trzecim etapie, dzięki ładnej słonecznej pogodzie kolarze narzucili od startu mocne tempo. Tuż przed pierwszą premią w Wołczynie, w peletonie przydażyła się spora kraksa. Jak zwykle sprawdziła się zasada, że jazda z "czuba" się opłaca. Peleton podzielił się na 2 grupy. Pierwsza składająca się z około 60 zawodników, którzy uniknęli kraksy odskoczyła pozostawiając resztę z tyłu. Ostatecznie na mecie najpierw zameldowała się 4 osobowa ucieczka z prowadzącego peletonu, następnie tuż za nimi z 10cio sekundową stratą reszta grupy. Choć na finiszu, Karolowi brakło już sił to i tak udało mu się ukończyć etap na dobrej16 pozycji.Niestety Norbert, który kilka kilometrów wcześniej złapał gumę nie zdołał dogonić czołówki.

Podczas czwartego etapu nie było większych niespodzianek. Etap zakończył się finiszem z grupy. Karol ukończył etap na bardzo dobrym 10 miejscu.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Karol zajął 22 miejsce. Słabsza dyspozycja Norberta zmusiła go do wycofania się na ostatnim etapie. 

Wyniki poszczególnych etapów i klasyfikacja generalna

Etap I
Etap II
Etap III
Etap IV
Klasyfikacja Generalna

A na koniec mały bonus:

"Śmieciarka" czyli koniec wyścigu oraz jakiś zabłąkany narciarz :)