napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Super weekend w wykonaniu kolarzy MLKS Wieluń!

W dniach 10 -12 maja 2013 kolarze MLKS Wieluń brali udział w trzy etapowym X Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim " Szlakiem Jury".


Na pierwszym etapie- jeździe indywidualnej na czas doskonale zaprezentował się Karol Kuklewicz. Na trudnej i wymagającej trasie, wiodącej pod górę Karol "wykręcił" szósty czas w kategorii juniorów młodszych. Norbert Budzyna startujący w tej samej grupie zajął dalsze miejsce. Nasz jedyny junior Marcin Węclewski w swojej kategorii nie odegrał większej roli. W sobotę podczas drugiego etapu Karol pokazał, że jest prawdziwym wojownikiem. Zgodnie z założeniami miał nie dopuścić do ucieczki zawodników z czołówki po pierwszym etapie. Od samego początku kontrolował przebieg rywalizacji i w decydującym momencie "zabrał" się do ucieczki. Niestety na jednym z zakrętów , gdzie była woda i piasek nasz zawodnik przewrócił się. Nie zszedł jednak z trasy i kontynuował wyścig . Ucieczka dojechała do mety, a Karol ostatecznie zajął i tak świetne czwarte miejsce na etapie.
Po dwóch etapach zajmował 7 lokatę.

W tym samym dniu rozgrywane były wyścigi dla kategorii młodzik i żak. Nasi zawodnicy dali prawdziwy popis umiejętności i walki. Osiągnięte wyniki zaskoczyły szkoleniowców. W swoim pierwszym w życiu wyścigu w kategorii żakiń zwyciężyła Agnieszka Marciniak, a drugie miejsce zajęła kolejna reprezentantka Wielunia Sandra Bralińska. W klasyfikacji chłopców debiutujący w wyścigach Mateusz Kotala zajął trzecie miejsce. I to jeszcze nie był koniec sukcesów naszych zawodników . Startująca w kategorii młodzików Marta Jajczak po pięknej walce zajęła trzecie miejsce, a Julka Fajerska piąte. Podium było nasze.

Podczas trzeciego etapu, rozgrywanego w niedzielę klasyfikacja generalna nie uległa zmianie. Na mecie Karol zameldował się w pierwszej dziesiątce. W finiszu przeszkodził mu defekt roweru zawodnika znajdującego się bezpośrednio przed nim. Karol musiał wyhamować i nie zdołał już walczyć o podium.
Ostatecznie Karol w kat. juniorów młodszych zajął 7 miejsce po trzech etapach, a Norbert Budzyna nie ukończył wyścigu. W kategorii juniorów Marcin Węclewski zakończył zmagania na dalszej pozycji.

W następny weekend kolarze wezmą udział w II serii Pucharu Polski w Gostyniu.