Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Udane starty w Gostyniu

W dniach 18 - 19 maja br. nasi zawodnicy wzięli udział w II edycji Pucharu Polski. Zawody te stanowiły jednocześnie Mistrzostwa Wielkopolski oraz eliminacje do Mistrzostw Polski.

W pierwszym dniu zmagań, to jazda indywidualna na czas. Przy ładnej, ale wietrznej pogodzie kolarze mieli do pokonania dystans:
5 km młodzik,
10 km junior młodszy
19 km junior.
Nasi reprezentancie pojechali bardzo ambitnie i zajęli dobre lokaty.
Młodzik Adam Kuś wywalczył 11 miejsce, Karol Kuklewicz w juniorach młodszych uplasował się na 13 pozycji, a junior Marcin Węclewski był 37. Wynik Marcina, nie odzwierciedla wysiłku i ambicji jakie zawodnik pozostawił na trasie.
Dzięki dobremu występowi w czasówce Karol prawdopodobnie znajdzie się w gronie 40 najlepszych czasowców dopuszczonych do startu podczas Mistrzostw Polski.
Dużo kontrowersji wywołały wyniki pierwszych pięciu zawodników w kategorii młodzików. Wykręcili bowiem średnią prędkość 55 km/h, co jest wyczynem już dla kategorii elita, a co dopiero dla młodzików... Obecni na zawodach trenerzy byli tymi wynikami co najmniej zdziwieni....
W niedzielę do trójki naszych reprezentantów dojechali żacy i młodziczki.
Piękna słoneczna pogoda oraz ciekawy profil trasy zapowiadały duże emocje podczas zawodów.
Nasi reprezentanci zajmowali czołowe lokaty w sowich kategoriach: Adam Kuś zajął 5 miejscw w kategorii młodzików, Karol Kuklewicz wywalczył 6 miejsce w juniorach młodszych ,Marcin Węclewski 27 w juniorach, Agnieszka Marciniak była 2 w żaczkiniach, a Mateusz Kotala 7 w żaczkach. Wyścig "zawaliły" młodziczki Marta Jajczak i Julka Fajerska, które... spóźniły się na start. Dziewczynki dogoniły grupę , ale na finisz zabrakło sił. Mimo to Marta zajęła 6 miejsce a Julka 7.
W następny weekend przed kolarzami start w BikeMartonie w Wieluniu, a w niedzielę kryterium w Rudzie Śląskiej.