napiszlogo

Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Milicz: Ogólnopolskie kryterium kolarskie

W ostatni weekend nasi kolarze uczestniczyli w Ogólnopolskim kryterium kolarskim w Miliczu. Wyścig obsadzililiśmy bardzo licznie. Aż jedenastu naszych zawodników miało sprawdzić swoje siły. 

 Najlepiej spisała się Marta Jajczak, zajmując trzecie miejsce wśród młodziczek. Tuż za nią, na piątym miejscu finiszowała Julka Fajerska. Debiutująca w kolarskim peletonie Ada Matczak, przewróciła się i wyścig skończyła w karetce... Kontuzja wyglądała groźnie, ale wszystko skończyło się dobrze.

Wśród młodzików 6 miejsce wywalczył Adam Kuś, a Michał Wieczorek dla którego był to pierwszy start, zmagania ukończył na dalszej pozycji.
Nie zawiedli również żacy, czwartą pozycję zajęła Aga Marciniak, szóstą Sandra Bralińska, a wśród chłopców 7 miejsce wywalczył Mateusz Kotala.
O wielkim pechu mówić może Karol Kuklewicz, który przed na ostatnim decydującym finiszem złapał gumę. To spowodowało, że ostatecznie zajął 7 pozycję. Do szóstego miejsca zabrakło 1 punktu. W zmaganiach juniorów młodszych wziął udział powracający do treningów po kontuzji Michał Kinas.

Tydzień wvcześniej Karol Kuklewicz zajął 5 lokatę podczas III serii Pucharu Polski.
Tym samym przypieczętował swój udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas.
Od 20 czerwca Karol będzie uczestniczył w zgrupowaniu kadry województwa łódzkiego w Zakopanym