Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Medale mistrzostw makroregionu

Złoty medal Marty Jajczak, srebro Adama Kusia i drugie miejsce w punktacji klubowej na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Kielcach.

Na rozgrywanych pod Kielcami Mistrzostwach Makroregionu Młodzików świetnie spisali się zawodnicy MLKS Wieluń.
Niedosyt po czwartkowej jeździe na czas podczas której 6 miejsce zajęła Marta Jajczak, 9 Julja Fajerska w gronie dziewcząt i 7 Adam Kuś w śród chłopców nasi zawodnicy odbili sobie w wyścigu ze startu wspólnego.
W sobotnim wyścigu rewelacyjnie pojechała Marta Jajczak, która już na pierwszych stromych podjazdach zabrała się w trzyosobową ucieczkę.
Na końcowym podjeździe pod św. Krzyż fantastyczną walkę nasza zawodniczka stoczyła z utytułowaną reprezentantką Tomaszowa Mazowieckiego, ale ostatni atak na 200m do mety należał do Marty i to ona wywalczyła złoty medal.
W wyścigu chłopców uczestniczyło dwóch wieluńskich zawodników Adam Kuś i Michał Wieczorek.
Adam jechał czujnie od pierwszych kilometrów zabierając się w czołową 7 osobową grupę razem z zawodnikami ULKS Pajęczno Cezarym Bzdakiem i Maćkiem Uryszkiem.
W czołówce nie było spokoju atakowali zawodnicy z Łodzi, Tomaszowa, Kielc. Nasz zawodnik zdecydował się na samotny atak 7 km przed metą. Mimo ambitnej jazdy został dogoniony 500 m przed metą przez zawodnika z łodzi. Po zaciekłej walce na końcowym podjeździe wywalczył srebrny medal. Tuż po finiszu czołowej dwójki na metę dojechała goniąca czwórka zawodników. Bój o brązowy medal minimalnie (pół koła) przegrał Czarek Bzdak przekraczając metę na czwartej pozycji.
W klasyfikacji klubowej zawodnicy MLKS Wieluń wywalczyli II miejsce .
Skład drużyny MLKS Wieluń : Marta Jajczak, Julia Fajerska, Adrianna Matczak, Adam Kuś, Michał Wieczorek