Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Ślężański Mnich 2014

W ostatnią niedzielę zawodnicy MLKS Wieluń wzięli udział w oficjalnej inauguracji sezonu kolarskiego w Sobótce.

Wyścig ten nie bez powodu nazywany jest świętem kolarstwa. W zawodach uczestniczyło ponad 1000 zawodników z Polski, Niemiec, Czech i Litwy.
Sobótka zamieniła się w prawdziwe miasteczko kolarskie, a rangę wyścigu podniosła obecność Prezesa PZKol Wacława Skarula i byłych gwiazd kolarstwa - Zenona Jaskuły czy Lecha Piaseckiego.
Nasi zawodnicy ścigali się w kilku kategoriach od młodzika po juniora z uwzględnienim oczywiście Pań. Zawodnicy ścigali się na trudnej, bo krętej i wąskiej z jednym ciężkim podjazdem trasie.
Młodziczki w osobach Agnieszka Marciniak, Sandra Bralińska, Marta Glapa i Dominika Włodarczyk miały do pokonania jedną rundę czyli 17 km. Niestety już po starcie była kraksa i nasze zawodniczki nie zdołały już dogonić czołówki. Najlepsza z naszych dziewcząt Marta Glapa zajęła 11 m, Agnieszka Marciniak 13 m., Sandra Bralińska 16 m. , a Dominika Włodarczyk dla której był to pierwszy wyścig 20 m.

Wśród młodzików mieliśmy dwóch reprezentantów: Michała Wieczorka i Mateusza Kotalę. Niestety żadnemu nie udało się przyjechać w czołówce.
Życiowy sukces odniósł jednak w tej kategorii zawodnik ULKS Pajęczno Cezary Bzdak zajmując wysokie 3 miejsce.
Debiutująca w kategorii juniorek młodszych Marta Jajczak wywalczyła dobre 14 miejsce. Również debiutujący w kat. juniorów młodszych Adam Kuś zajął 37 lokatę (na 137 startujących).
W kategorii juniorów Karol Kuklewicz, także debiutant w tej grupie, wywalczył przyzwoitą 16 lokatę. Zawodów nie ukończył Piotrek Marczewski, przygotowujący się do startu w BikeMaratonie.