Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu.
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.

Marco Pantani

Kłomnice

W dniach 12-13.04.2014 r. braliśmy udział w wyścigach z cyklu Pucharu Polski, które były jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W sobotę rozgrywana była jazda indywidualna na czas na dystansie 11 km. W tej konkurencji nasz klub reprezentowali tylko Marta Jajczak i Adam Kuś, oboje w kategoriach juniora młodszego. Nasi zawodnicy nie będący specjalistami w tek konkurencji nie zajęli czołowych lokat, a sam start traktowaliśmy szkoleniowo.

W niedzielę nastroje zawodników były już bardziej bojowe. MLKS Wieluń reprezentowało 8 zwodników w kat. młodziczek, juniorek młodszych , juniorów młodszych i juniorów. Pierwsze na starcie stanęły juniorki młodsze, które miały do przejechania ok 35 km. Nasz reprezentantka Marta Jajczak jechała cały czas aktywnie, meldując sie na mecie na 21 miejscu. Tym samym Marta zdobyła pierwsze punkty eliminacyjne do OOM.

Po juniorkach młodszych do zmagań przystąpiły młodziczki. Wieluński klub reprezentowały trzy zawodniczki Marta Glapa, Sandra Bralińska I Agnieszka Marciniak. Najlepsza z naszych zawodniczek Agnieszka Marciniak zajęła 11 miejsce, Sandra Bralińska 12 m. a Marta Glapa 14m. Należy podkreślić , że Agnieszka w roczniku 2001 zajęła 1 lokatę a Sandra II. To dobry prognostyk na przyszłość.

Najliczniejszą grupę zawodników stanowili juniorzy młodsi. Na starcie stanęło 200 zawodników. To swoisty rekord, od dawna nienotowany. Wieluń reprezentowali Adam Kuś i Damian Włodarczyk. Niestety obaj zaraz po starcie uczestniczyli w kraksie i stracili kontakt z czołówką. Damian nie ukończył zawodów, a Adam jeszcze trzykrotnie brał udział w kraksach i ostatecznie zajął odległą lokatę.

Bardzo aktywnie jechał kolejny nasz reprezentant w kategorii juniorów Karol Kuklewicz. Ta grupa zawodników miała do przejechania ok 90 km. Od samego startu Karol jechał w czołówce, co uchroniło go od udziału w licznych również w tym wyścigu kraksach. Na dwa okrążenia przed metą Karol miał defekt. Mimo w miarę szybkiej wymiany koła, nasz zawodnik ponad rundę gonił czołówkę. Do zasadniczej grupy dojechał już na kilka kilometrów przed metą co uniemożliwiło mu walkę o wysoką lokatę. Karol ostatecznie zajął 21 miejsce, co i tak jest dobrym wynikiem.

W kategorii młodzików życiowy sukces, pod nieobecność swoje szkoleniowca, odniósł Czarek Bzdak z ULKS Pajęczno. Czarek po pięknym finiuszu zwyciężył w swojej kategorii. Zawodnik z Pajęczna nie dał żadnych szans rywalom, wyprzedzając na mecie kolejnego zawodnika aż o dwie długości roweru. Tak finiszują tylko klasowi zawodnicy. O Czarku w tym sezonie z pewnością będzie głośno.